X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Papież Franciszek: panuje tendencja, by obrażać się nawzajem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 23:15
Papież Franciszek powiedział dziennikarzom, że obecnie panuje tendencja do tego, by obrażać się nawzajem. - Robią to politycy, robią to rodziny - mówił podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze ze Skopje do Rzymu.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI / POOL

- Dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni do obrażania się; polityk obraża drugiego, także rodziny się obrażają między sobą. Śmiem powiedzieć, że panuje kultura obrażania się. Ale to obrażanie to broń w ręku. Podobnie, jak obmawianie innych, kalumnie, zniesławianie - podkreślił papież na pokładzie samolotu.

Takim zachowaniom przeciwstawił postawę zakonnic opiekujących się ubogimi, które spotkał w Domu Pamięci świętej Matki Teresy w Macedonii Północnej.
- Uderzyło mnie to, że siostry te patrzyły na każdą osobę, jakby to był Jezus - dodał. Jak stwierdził Franciszek, odczuł, że Kościół jest "matką". - To jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakiej można doświadczyć" i "ja to dzisiaj poczułem - mówił papież.

Pytany o to, skąd bierze siłę, odparł: "Przede wszystkim chcę powiedzieć, że nie chodzę do czarownicy. Nie wiem, skąd, to dar Pana". Papież zapewnił, że nie męczy się w czasie podróży. Zmęczony, jak stwierdził, jest dopiero potem. - Proszę Boga o to, bym był mu wierny, by służyć mu w pracy, jaką są podróże, aby nie była to turystyka. Proszę o to. Ale poza tym nie pracuję tak dużo - wyjaśnił Franciszek.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak