X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Doktorat honoris causa dla arcybiskupa Barcelony

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 10:00
Tytułem doktora honoris causa Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie 6 listopada uhonorował wybitnego teologa i znawcę prawa kanonicznego, kardynała Lluisa Martineza Sistacha, arcybiskupa Barcelony.
Audio
  • Kardynał Lluis Martinez Sistach doktorem honoris causa PWTW
Doktorat honoris causa dla arcybiskupa Barcelony
Foto: Przemysław Goławski

Kataloński hierarcha otrzymał wyróżnienie PWT w Warszawie za zasługi w dziedzinie prawa kanonicznego oraz za działania na rzecz współpracy Kościoła w Polsce i Hiszpanii.

Rektor uczelni, ks. prof. Krzysztof Pawlina podkreślił, że doktorat honoris causa to najwyższe godność, jaką Papieski Wydział Teologiczny nadaje osobom wyjątkowo zasłużonym dla świata nauki, kultury, porządku społecznego i życia Kościoła.

Dziękując za wyróżnienie kardynał Sistach przypomniał o swoich związkach z Polską i przyjaźni z Kardynałem Józefem Glempem.

- Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że prestiżowy Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, nadaje mi doktorat honoris causa. Moje związki z Archidiecezją i samym miastem Warszawą wynikają z mojej przyjaźni z Kardynałem Glempem, która powstała, kiedy obaj w latach sześćdziesiątych studiowaliśmy w Instytucie "In Utroque Iure" na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Odbywało się to podczas trwania Soboru Watykańskiego II, którego 50. Rocznicę otwarcia obchodzimy w tym roku - mówił kard. Sistach.

Okolicznościowy wykład laureata poświęcony był obecności Kościoła i chrześcijan w społeczeństwie. Laudację na cześć arcybiskupa Sistacha wygłosił bp pomocniczy warszawski, Tadeusz Pikus.

Kardynał Lluis Martinez Sistach jest członkiem wielu instytucji Kościoła Katolickiego, m. in. Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych, Papieskiej Komisji ds. Świeckich, Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Pełni także funkcję przewodniczącego zespołu budowlanego wotum narodu hiszpańskiego - kościoła Sagrada Familia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Giedroyc doktorem honoris causa UW

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 13:40
Uroczystość odbyła się w Bibliotece Polskiej w Paryżu w 1998 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słynna bazylika Sagrada Familia podpalona. Piroman chory psychicznie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 09:30
Podpalaczem okazał się 65-letni mieszkaniec Barcelony, który ma problemy psychiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrożek nagrodzony w Katowicach. "Bardzo się cieszę"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 13:40
Wybitny pisarz, dramaturg, demaskujący absurdy polskiej rzeczywistości Sławomir Mrożek, odebrał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.
rozwiń zwiń