X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Klasztor na Łysej Górze

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 16:20
Dla jednych miejsce związane z legendarnymi sabatami czarownic, dla innych najstarsze w Polsce sanktuarium relikwii Krzyża Świętego.
Audio
  • Familijna Jedynka - 14.09.2014 - Klasztor na Łysej Górze - cz. 1
  • Familijna Jedynka - 14.09.2014 - Klasztor na Łysej Górze - cz. 2
  • Familijna Jedynka - 14.09.2014 - Klasztor na Łysej Górze - cz. 3
Święty Krzyż
Święty KrzyżFoto: sxc.hu/cc.

Zapraszamy do Sanktuarium na Św. Krzyżu, gdzie gościć nas będą ojcowie Oblaci. To miejsce swej nazwy udzieliło i łańcuchowi górskiemu i warszawskiej ulicy.

Klasztor na Świętym Krzyżu jest najstarszym sanktuarium w Polsce, do którego od tysiąca lat po ścieżce gołoborza przybywali władcy Polski. Od ponad 700 lat wiąże przyjaźnią Węgrów i Polaków. Od lat walczy o podniesienie z upadku i przywrócenie znaczenia jako obiekt sakralny, a nie tylko jako atrakcja turystyczna.

14 września odbywają się w sanktuarium uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zaprosimy słuchaczy aby przenieśli się z nami na Łysą Górę. Przypomnimy historię pierwszej chrześcijańskiej archeolożki,  która odnalazła drzewo krzyża i dała początek Świętu Podwyższenia, opowiemy legendy związane z Łysa Górą i klasztorem, porozmawiamy z mieszkańcami, którzy pamiętają jak przez Święty Krzyż przetaczała się historia ostatniej wojny.

Familijna Jedynka w niedzielę 14 września od godz. 6 do 9.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak