X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Pomóżmy Syrii. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 12:00
W Familijnej Jedynce o tym, ile kosztuje wiara i do czego jest ona wezwaniem.
Pomóżmy Syrii. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Foto: flickr/Vassilena

Chrystusowy krzyż dla żyjących w wielu miejscach na świecie nie jest symbolem, który można dowolnie odrzucić lecz jest znakiem, za który można oddać życie. Taka wiara - coraz częściej dla wielu w świecie Zachodu nie ma niestety większego znaczenia. Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym to dzień pamięci solidarności z tymi, dla których wiara to nie tylko deklaracje lecz świadectwo życia – nawet w poczuciu zagrożenia.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony jest w drugą niedzielę listopada z inicjatywy polskiego Episkopatu, a jego organizatorem jest stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".
Stowarzyszenie to przypomina światu o cierpieniach wielu chrześcijan na całym świecie. Niesie im także pomoc – tę materialną i tę modlitewną. Dzień Solidarności jest okazją do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej. W tym roku towarzyszy mu hasło „Ocalmy chrześcijan w Syrii”.
W Familijnej Jedynce rozmawiamy o sytuacji chrześcijan na świecie oraz pomocy, jaka jest im potrzebna.

Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo pokój wiara
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp Welby: okrucieństwa nie mogą pozostać bezkarne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:07
W Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyło się międzyreligijne czuwanie modlitewne w intencji mniejszości prześladowanych w Iraku. Jego hasłem były słowa: "Wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek staje w obronie prześladowanych za wiarę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 13:11
Raz jeszcze papież Franciszek skierował do wspólnoty międzynarodowej apel o położenie kresu prześladowaniom chrześcijan. Papież mówił o tym podczas audiencji generalnej, wspominając jednocześnie dwukrotnie Jana Pawła II.
rozwiń zwiń