Redakcja Programów Katolickich

Pomóżmy Syrii. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 12:00
W Familijnej Jedynce o tym, ile kosztuje wiara i do czego jest ona wezwaniem.
Pomóżmy Syrii. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Foto: flickr/Vassilena

Chrystusowy krzyż dla żyjących w wielu miejscach na świecie nie jest symbolem, który można dowolnie odrzucić lecz jest znakiem, za który można oddać życie. Taka wiara - coraz częściej dla wielu w świecie Zachodu nie ma niestety większego znaczenia. Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym to dzień pamięci solidarności z tymi, dla których wiara to nie tylko deklaracje lecz świadectwo życia – nawet w poczuciu zagrożenia.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony jest w drugą niedzielę listopada z inicjatywy polskiego Episkopatu, a jego organizatorem jest stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie".
Stowarzyszenie to przypomina światu o cierpieniach wielu chrześcijan na całym świecie. Niesie im także pomoc – tę materialną i tę modlitewną. Dzień Solidarności jest okazją do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej. W tym roku towarzyszy mu hasło „Ocalmy chrześcijan w Syrii”.
W Familijnej Jedynce rozmawiamy o sytuacji chrześcijan na świecie oraz pomocy, jaka jest im potrzebna.

Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo pokój wiara
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abp Welby: okrucieństwa nie mogą pozostać bezkarne

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 09:07
W Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyło się międzyreligijne czuwanie modlitewne w intencji mniejszości prześladowanych w Iraku. Jego hasłem były słowa: "Wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek staje w obronie prześladowanych za wiarę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 13:11
Raz jeszcze papież Franciszek skierował do wspólnoty międzynarodowej apel o położenie kresu prześladowaniom chrześcijan. Papież mówił o tym podczas audiencji generalnej, wspominając jednocześnie dwukrotnie Jana Pawła II.
rozwiń zwiń