X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Jaki był rok 2017?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 09:00
600-lecie nadania arcybiskupom gnieźnieńskim tytułu Prymasa, 100-lecie objawień w Fatimie, 500-lecie Reformacji czy też uroczystości 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W Familijnej Jedynce zastanawialiśmy się, co przez te wydarzenia Bóg chce do nas powiedzieć i do czego nas wzywa.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: freeimages.com

Dzień 1 stycznia jest pierwszym świętem maryjnym w liturgii rzymskiej. Potem pod wpływem liturgii galijskiej przyjął on tytuł Obrzezania Pańskiego, z uwagi na fakt, że zgodnie z prawem żydowskim „gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]”. Do tego świętowania dochodzi także Światowy Dzień Pokoju ustanowiony przez papieża Pawła VI. O jakich wydarzeniach warto jeszcze pamiętać z minionego roku 2017 i które wywarły na nasz naród najwieksze znaczenie?

W audycji była też rozmowa na temat orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia i zapowiedź ważnych wydarzeń w 2018 roku.


Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zapraszają ks. Krzysztof Ołdakowski.


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadził: ks. Krzysztof Ołdakowski.

Data emisji: 1.01.2017 r.

Godzina emisji: 06.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak