X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Na początku było Słowo…

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 09:00
W niedzielę 15 kwietnia obchodzony jest Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Tego dnia zakończyły się także XXIV Targi Wydawców Katolickich. O obu tych wydarzeniach inspirowanych Słowem mówiliśmy w Familijnej Jedynce.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Do 21 kwietnia przeżywać będziemy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa, które zmartwychwstały Jezus skierował do apostołów: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Odbywa się pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Uroczysta celebracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego odbyła się pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej w katedrze na Wawelu.

Niedziela Biblijna rozpocznie X Tydzień Biblijny (15-22 kwietnia). Będzie mu towarzyszyło hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31).

Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany „Przegląd biblijny”, zawierający materiały na tydzień biblijny (rozważania, homilie, katechezy biblijne, materiały do spotkań w grupach, Drogę Światła, itd), a także plakaty, materiały do lektury Listu do Rzymian, do rozdania na zakończenie Mszy św. oraz książka „Polska miłością wskrzeszona, zawierająca rozważania oraz antologię tekstów biblijnych i poetyckich.

Wiele pomocnych w przeżywaniu spotkania ze Słowem Bożym książek znaleźć także można na trwających do dziś w Warszawie Targach Wydawców katolickich. Targi od 24 lat gromadzą tysiące miłośników książek nie tylko o tematyce religijnej. Organizatorzy i wydawcy zaplanowali spotkania autorskie, panele dyskusyjne, warsztaty tematyczne i wiele innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Tu znaleźć można „swoje” Pismo Święte -  najlepiej przystający do życia każdego z nas egzemplarz Biblii, którą nie tylko można postawić na półce by pięknie wyglądała, ale przede wszystkim spotkać w nim Słowo Boże. Od ponad 20 lat służy temu Wydawnictwo Vocatio i jego dyrektor - Piotr Węcławik


Posłuchaj
14:21 Vocatio.mp3 Wydawnictwo Vocatio

  

Wiele z prezentowanych podczas tegorocznych targów książek inspirowanych było obchodzonym Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wśród nich także te przywołujące zawierzenie wolności Polaków – Maryi, Jasnogórskiej Królowej Polski, czego inicjatorem był niezłomnie stojący na straży wolności Kościoła i Narodu w Polsce Prymas Tysiąclecia- kardynał Stefan Wyszyński, a miejscem centralnym duchowa stolica Polski - Jasna Góra. Stąd na cały kraj rozchodził się program zabezpieczenia i odnowy chrześcijańskiej tożsamości Polski, realizowany w trwającym od roku 1957 Nawiedzeniu Matki Bożej w Kopii cudownego z Jasnej Góry.

Tę niezwykle ważną dla zachowania wolności kartę historii niepodległej Ojczyzny, nie tylko w wymiarze zewnętrznym, ale przede wszystkim duchowym – ukazują książki prezentowane podczas towarzyszącego Targom Spotkania - Skuteczny przepis na wolność Prymasa Tysiąclecia.


Posłuchaj
04:01 Adam Mazurek - wyd. ADAM .mp3 Rozmowa z Adamem Mazurkiem

 

Posłuchaj
15:05 [ PR1]PR1 (mp3) 15 kwiecień 2018 08_19_24.mp3 Ważne sprawy
04:22 [ PR1]PR1 (mp3) 15 kwiecień 2018 06_49_17.mp3 Rozważania do niedzielnych czytań
02:13 [ PR1]PR1 (mp3) 15 kwiecień 2018 06_18_45.mp3 Kochane życie - felieton Elżbiety Nowak
13:09 [ PR1]PR1 (mp3) 15 kwiecień 2018 08_37_43.mp3 Magazyn z Życia Kościoła
    
   

Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zaprasza: Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski.


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadził: Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski

Data emisji: 16.04.2018 r.

Godzina emisji: 06.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak