X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Królowa Wolnego Narodu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 09:00
3-go maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski i Święto polskiej Konstytucji. Jak uczcić ten dzień w roku jubileuszowym odzyskania Niepodległości? Co Maryja - Królowa ma do powiedzenia naszej wspólnej i osobistej wolności? O tym czym jest Królowanie Maryi w perspektywie Narodu w doświadczeniu konkretnych ludzi mówiliśmy w Familijnej Jedynce.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: NRPK

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, odnowieniu tego zawierzenia przez prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby podkreślić nierozerwalną łączność święta Najświętszej Maryi Panny z uchwaloną 3 maja 1791 r. pierwszą polską Konstytucją, zaproponowano, aby obchodzić tę uroczystość tego samego dnia.

Polskie Drogi Królowej - drogi ku wolności? Czy i jak trwające od 1957 roku Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jasnogórskiej Ikony przywraca wolność Polakom? - opowiada Monika Rogozińska - autorka książki „Polowanie na Matkę”.


Posłuchaj
08:53 Monika ROGOZI++óSKA - Polowanei na MatkTŽ+ľ.mp3 Monika Rogozińska

 

 

Oddanie w niewolę Maryi - odzyskanie wolności? Maryjna Droga wolności i Maryjny paradoks Ewangeliczny - Kto straci, ten zyska.  O millenijnym Akcie Oddania Matce złożonym na Jasnej Górze 3 maja 1966 opowiada Stanisława Nowicka - świadek i uczestnik wydarzenia.


Posłuchaj
06:59 Stanis++ęawa NOWICKA - Millenijny Akt Oddania w niewolTŽ+ľ mi++ęo++Ąci.mp3 Stanisława Nowicka

 

 

„Jasna Góra, Tu tętni życie” - hasto czy rzeczywistość? Jak opowiedzieć o Królowaniu Maryi - o. Tomasz Leśniewski, redaktor naczelny dwumiesięcznika Jasna Góra.

Posłuchaj
03:10 00fadc7f (online-audio-converter.com).mp3 o. Tamasz Leśniewski

 


Jak wielkie uczynić bliskim?. Królowa - Mama? Jak własnym doświadczeniem uczynić świętowanie Królewskiej godności Maryi - o. Mariusz Tabulski i o. Tomasz Tlałka - ojcowie Paulini zaangażowani w przygotowanie Jubileuszu Koronacji Ikony MB częstochowskiej


Posłuchaj
26:42 Paulini na S++ęu+-bie Kr+-lowej - o.Mariusz TABULSKI i o. Tomasz TLA++-KA.mp3 o. Mariusz Tabulski i o. Tomasz Tlałka

  


Maryja czuła bliska i uważna - co zobaczył Franciszek w obliczu Królowej Polski? Opowiedział o tym przyjmujący papieża na Jasnej Górze przeor o. Marian Waligóra.


Posłuchaj
14:29 Przeror Jasnej G+-ry - o. Marian Walig+-ra.mp3 o. Marian Waligóra

  

Drogowskazy Jasnogórskie - nowe skarby ze starego Skarbca -  bp. Grzegorz Ryś - Królowa Polski - daleka czy bliska?


Posłuchaj
12:17 00fadcfb (online-audio-converter.com).mp3 bp. Grzegorz Ryś

 

 
Posłuchaj
02:02 [ PR1]PR1 (mp3) 3 maj 2018 06_10_33.mp3 Rozważania do czytań
46:32 [ PR1]PR1 (mp3) 3 maj 2018 06_09_40.mp3 Kochane życie - felieton Elżbiety Nowak
  
   
Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zapraszają: Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski.

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzili: Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski

Data emisji: 3.05.2018 r.

Godzina emisji: 06.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak