X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Boże Ciało - dla niedowiarków

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 09:00
Odświętnie przystrojone ulice i wierni - taka to już tradycja. Nie tylko polska, mająca swoją specyfikę zależnie od miejsca. Kolorowe feretrony i fruwające płatki kwiatów ścielących się pod nogi lub ułożonych w misterne dywany. Czy Boże Ciało może pomóc otworzyć oczy na obecność Boga pośród nas?
Audio
Boże Ciało 2018 r.
Boże Ciało 2018 r.Foto: NRPM

Kwiaty zdepcze przechodzący tłum odświętnie wystrojonych ludzi, którzy śpiewają a czasem rozmawiają ze sobą. Czy wiedzą o czym śpiewają? „Jezusa w ukrytego mam w sakramencie czcić, wszystko oddać dla niego Jego miłością żyć”.


Posłuchaj
04:48 [ PR1]PR1 (mp3) 31 maj 2018 06_49_56.mp3 ks. Jan Sochoń

Posłuchaj
14:12 [ PR1]PR1 (mp3) 31 maj 2018 06_29_35.mp3 o. Marek Blaza

 

O tajemnicy naszej wiary mówiła w Familijnej Jedynce Elżbieta Nowak:


Posłuchaj
02:00 [ PR1]PR1 (mp3) 31 maj 2018 06_13_43.mp3 Kochane życie Felieton Elżbiety Nowak

A jak przeżywane jest Boże Ciało w dalszych zakątkach świata? Ze wspaniałych procesji w uroczystość Święta Ciała i Krwi Pańskiej  słynie wiele miast i miasteczek Ameryki Łacińskiej. Bogata oprawa procesji Bożego Ciała w tych krajach ma swoje korzenie w hiszpańskim baroku. O tradycjach związanych z Bożym Ciałem mówił o. Tomasz Szyszka – werbista z katedry misjologii (Instytut Dialogu Kultur i Religii) na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie.


Posłuchaj
06:48 ameryka południowa.mp3 o. Tomasz Szyszka

 

W Familijnej Jedynce zaprosiliśmy też naszych Słuchaczy do Afryki. W Zambii przez kilka lat pracował bp. Józef Szamocki. Jak na afrykańskiej ziemi obchodzi się uroczystość Święta Ciała i Krwi Pańskiej?


Posłuchaj
02:55 zambia.mp3 bp. Józef Szamocki

 

W Spycimierzu jak co roku tuż przed procesją odbywa się układanie żywych dywanów. Przejdzie po nich Ten najważniejszy Bohater uroczystości: Jezus ukryty w Najświętszym Skarametncie. Popołudniową uroczystość prowadzić tam będzie bp. diecezji włocławskiej  oraz gość z Watykanu kard. Rajmund Leo Burk


Posłuchaj
16:52 SPYCIMIERZ.mp3 Reportaż ze Spycimierza

 

W 1968 roku, światło dzienne ujrzało niezwykłe oryginalne dzieło muzyczne jak na tamte czasy - MSZA BITOWA „Pan przyjacielem moim” z muzyką K. Gartner. Ta Specyficzna forma Mszy została zamówiona przez proboszcza kościoła św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej – ks. Leona Kantorskiego i wykonana w czasie liturgii. 

W 50. rocznicę tego wydarzenia Polskie Radio po raz drugi zarejestrowało Mszę bitową z wykonawcami młodszych pokoleń, a o znaczeniu wydarzenia sprzed 50-lat, z poetą i autorem oratoriów Ernestem Bryllem, rozmawiała dziennikarka muzyczna Polskiego Radia - Agnieszka Trzeciakiewicz.


Posłuchaj
08:32 bryl.mp3 Rozmowa z Ernestem Bryllem

 


„Przed tak wielkim sakramentem upadajmy wszyscy wraz” śpiewamy na cześć Jezusa Eucharystycznego. Niepojęty dla wielkich umysłów uproszczony do granic - pospolity znak pokarmu  - przed którym zegnie się każde kolano. O tajemnicy tego znaku mówił w Familijnej Jedynce o. Wacław Oszajca.


Posłuchaj
13:14 OSZAJCA.mp3 o. Wacław Oszajca

 

Eucharystia - Pokarm na drogę czy nagroda? Dla świętych i czystych czy dla grzeszników? Mówił o tym Darek Malejonek:


Posłuchaj
08:38 MALEJONEK - Eucharystia dla grzeszników .mp3 Eucharystia dla grzeszników?

 


Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zapraszają: Małgorzata Bartas-Witan i ks. Andrzej Majewski.


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzili: Małgorzata Bartas-Witan i ks. Andrzej Majewski.

Data emisji: 31.05.2018 r.

Godzina emisji: 06.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak