X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Dlaczego ludzie oddają życie za wiarę?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 11:00
Audio
Św. Szczepan na obrazie Carlo Crivelliego
Św. Szczepan na obrazie Carlo CrivelliegoFoto: Wikipedia / domena publiczna

26 grudnia w Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika powiemy o prześladowaniach wyznawców Chrystusa na przestrzeni wieków. Począwszy od postaci św. Szczepana, poprzez męczenników pierwszych wieków chrześcijaństwa, męczenników komunizmu XX wieku, a także współczesne prześladowania chrześcijan w różnych częściach świata, nakreślimy istotę prześladowań przed wiekami i współcześnie. Dlaczego ludzie oddawali i oddają swoje życie za wiarę? Dlaczego po XX wiekach tak drogo trzeba płacić za wiarę w Chrystusa? Powiemy również o ewolucji idei męczeństwa, a więc o męczeństwie ascezy realizowanym w eremach i klasztorach o szczególnie surowych regułach, a także o białym męczeństwie dostępnym pośród codziennego życia. Goście: o. dr Marek Kotyński – teolog duchowości, dr Dariusz Karłowicz, ks. prof. Józef Naumowicz, ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 26.12.2018 r.

Godzina emisji: 06.00Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak