X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Od Polski katolickiej do Polski ekumenicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 11:00
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Tydzień ekumeniczny przypadający w trwającym wciąż okresie obchodów 100-lecia Niepodległości skłania do retrospektywnego spojrzenia na to, jak w tym czasie zmieniła się w Polsce  sytuacja religijna: od II Rzeczpospolitej, gdzie niekatolickie kościoły chrześcijańskie były dyskryminowane przez państwo oraz KK do równouprawnienia wobec prawa oraz wzajemnego szacunku i współpracy dzisiaj.

Goście w studiu:
- dr Sebastian Duda - teolog i publicysta (katolik);
- dr Jerzy Sojka - teolog (protestant)
- teolog prawosławny


Posłuchaj
14:49 [ PR1]PR1 (mp3) 20 styczeń 2019 08_26_17.mp3 Ważne sprawy

01:44 [ PR1]PR1 (mp3) 20 styczeń 2019 06_16_52.mp3 Kochane życie

13:51 [ PR1]PR1 (mp3) 20 styczeń 2019 08_44_09.mp3 Magazyn Z życia Kościoła

  

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 20.01.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Poniżej prezentujemy SMS-y od naszych Słuchaczy:


Dzień dobry, moja babcia nauczyła wnuków radości codziennego życia, szacunku dla innych oraz szczęścia ze wspólnej pracy w kuchni ze śpiewem na ustach. Ewa z Zelowa.

Rodzice Mamy pochodzili z Kopyczyniec na Podolu. Kochali Polskę i tylko w Niej czuli się szczęśliwi. Ja też. Motta - Babci Reginki: "zapłacone musi być zjedzone" i Dziadka Pawełka: "nie kręć językiem jak krowa ogonem", są ważne również dla mnie. Jerzy.

Po 5 klasie przyjechałem na wakacje do babci. Choć, pójdziemy na grzyby. Następnego dnia - babciu, Chomy znów - ich sam, boli mnie noga. I tak nauczyłem się samotnikować w lesie i... Zostałem leśnikiem. Dziękuje Ci kochana Babciu. Krzysztof z Cieszyna.

W trudnych czasach wychowywali mnie Dziadkowie, dali bezwzględna wiarę, moralność dziewczęcą, patriotyzm. To są drogowskazy na cale Zycie. Anna z Rzeszowa.

Gdy Bóg zabrał mi żonę do siebie, która odeszła podczas porodu drugiego dziecka babcia i dziadek (Rodzice moi) pomogli mi iść dalej przez życie. Życzę wszystkim takiej Babci i Dziadka. Maciej z Wieliczki.

Moja babcia pokazywała, że codzienne troski i niespodziewane kłopoty pokonać można uśmiechem i słuchaniem potrzeb bliskich. Nigdy nie odmówiła pomocy nikomu. Jest moim wzorem. Ewa.

Po Babci otrzymałam spokój i uśmiech na twarzy. Spokojem więcej się zdziała. Justyna Szymczak,  Kościan

Moja ś.p.Babcia Aniela to wspomnienie ciepłych rak, mądrych rad, pochylenia się nad słabszymi, szacunek dla nas wnuków, spracowane ręce i pełne miłości spojrzenie... Monika z Warszawy.

Ja od babci i dziadka ze strony taty otrzymałam skarb wiary, która jest dla mnie bardzo ważna i przede wszystkim miłość i dobroć. Małgosia.

Mam 72 lata i ciągle czuje się emocjonalną kaleką, bo nie miałam żadnej babci ani dziadka. Zazdroszczę moim wnukom. Katarzyna B.

Moją babcię, pamiętam, jak ze mną, chodziła na spacery i opowiadała bajki. Później, kiedy już chodziłem do szkoły, opowiadała mi o niełatwym życiu w I-szej i II-giej wojnie światowej, oraz podczas wojny polsko-bolszewickiej. To życie, pełne dobra, wychowywania dzieci (była nauczycielką), ale i niebezpieczeństw spędziła w Janowie pod Lwowem. Babcia zawsze pomagała moim Rodzicom we wszystkich sprawach domowych. Pamiętam Jej ciepły, miły głos, który zawsze dla mnie i brata miał dobre słowo. Antoni z Gliwic.

Babcia to wielki skarb. Miała czas żeby wysłuchać, wesprzeć, dodać otuchy. Potrafiła pocieszyć i wnieść nadzieje. I choć jest już tylko w moich wspomnieniach to i tak nadal czuwa nademna... Irena z Fajslawic.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak