X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Co słychać na Franciszkańskiej 3?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 09:00
Audio
franciszkańska 3
franciszkańska 3Foto: wikipedia.pl

W pierwszych dniach czerwca obchodziliśmy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, która odbyła się w dniach 2-10 czerwca 1979. Papież Polak odwiedził wówczas: Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Obchody 40. rocznicy tego wydarzenia odbywały się w całej Polsce.

W trzeciej audycji z cyklu mówiącego o pierwszej pielgrzymce papieża Jana Pawła II do Polski skupimy się na archidiecezji krakowskiej. Będziemy mówić o Krakowie, Nowej Hucie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do Krakowa Jan Paweł II przybył 6 VI. W czasie powitania na krakowskich Błoniach Jan Paweł II powiedział: „Moje serce nie przestało być związane z wami i z tym miastem”.

Jan Paweł II spontanicznie spotkał się z wiernymi w „otwartym oknie” – to wówczas została zapoczątkowana tradycja spotkań z okna przy Franciszkańskiej 3, gdzie będzie stał wóz transmisyjny w czasie audycji. Odwiedził także sanktuarium maryjne i klasztor ojców bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkał się z wiernymi podczas nabożeństwa, w czasie którego wygłosił przemówienie „Proszę, abyście się za mnie tu modlili”.

Papież odwiedził też swoje rodzinne miasto, kościół parafialny Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Pomodlił się przed Najświętszym Sakramentem, ucałował chrzcielnicę, w której został jako dziecko ochrzczony, oraz pomodlił się przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkał się z wiernymi podczas nabożeństwa przed kościołem.

10 czerwca w czasie pożegnania na lotnisku w podkrakowskich Balicach, z którego Jan Paweł II odleciał do Rzymu, powiedział: „Całuję ziemię, z którą nie może rozstać się moje serce”.

Gość w Krakowie:

ks. dr hab. Roman Bogacz, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Prodziekan Wydziału Teologicznego, Kierownik Katedry Katedra Teologii i Informatyki Biblijnej, uczestnik wydarzeń sprzed 40 laty.


Poza tematem wiodącym w audycji m.in

- O premierze dwu filmów: „Krew Boga” w reż. Bartosza Konopki oraz „Jutro czeka nas sługi dzień” Piotra Wysoczańskiego o świeckiej misjonarce Helenie Pyz,

- Akcji „Artyści dla bezdomnych” Fundacji kapucyńskiej,

- Czuwanie z o. Pio w Łagiewnikach

- Śpiewnik na Boże Ciało o zwycięskiej parafii w konkursie zorganizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli***

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Małgorzata Bartas – Witan

Data emisji: 16.06.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak