X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Wakacje włóczykija - Czerwińsk

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 09:00
W cyklu wakacje włóczykija - przywracamy pamięci zapomniane zabytki sakralne. W najbliższą niedzielę zapraszamy do Czerwińska.
Audio
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku nad Wisłą - wnętrze kościoła.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Czerwińsku nad Wisłą - wnętrze kościoła.Foto: Przemysław Jahr / Wikimedia Commons

Czas wakacji to dobra okazja aby z przysłowiowym plecakiem powłóczyć się po Polsce i odnaleźć zapomniane, bezcenne perły kultury.Czasem wystarczy z głównej drogi zjechać na podmiejski szlak, aby odnaleźć piękny kamienny klasztor, z którego utrzymaniem dziś boryka się zakon i mieszkańcy miejscowości. Na początek wakacji zapraszamy Państwa na mazowiecką ziemie, gdzie mieszkańcy dzielnie walczą o zachowanie pamięci o czasach chwały.

W Czerwińsku, w wodach Wisły przegląda się kamienny klasztor i świątynia z XII wieku. Bezcenna. Podobnie jak cudowny obraz i freski z początków panowania Piastów. To ona była świadkiem pierwszej w Europie przeprawy pontonowej, kiedy król Jagiełło podążał pod Grunwald. To z jej romańskiego portalu, spoglądają na zwiedzających pradawne kamienne maszkary.

Jak w dobie nowoczesności i konkurencyjnych atrakcji- mieszkańcy i zakonnicy z małej miejscowości walczą o pamięć i pomoc w ratowaniu zabytku? Opowiedzą mieszkańcy Czerwińska, klasztoru oraz historycy.


Posłuchaj
12:51 [ PR1]PR1 (mp3) 23 czerwiec 2019 08_23_36.mp3 Ważne sprawy

09:55 [ PR1]PR1 (mp3) 23 czerwiec 2019 08_40_15.mp3 Magazyn z Życia Kościoła

01:51 [ PR1]PR1 (mp3) 23 czerwiec 2019 06_20_29.mp3 Kochane życie

   


***

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Mariola i Maciej Orłowscy

Data emisji: 16.06.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak