X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Ocalić stworzenie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 07:00
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W Rzymie, w październiku tego roku, odbędzie się synod poświęcony Amazonii. Podczas jego obrad biskupi wiele miejsca poświęcą problemom ekologicznym, które Kościół ściśle wiąże z kwestią sprawiedliwości społecznej. W audycji powiemy, jak na przestrzeni lat rozwijało się nauczanie Kościoła na temat zrównoważonego rozwoju, a na przykładzie międzynarodowej sieci pedagogicznej Pilgrim pokażemy, jak może być ono wcielane w życie przez zwykłych ludzi. Przyjrzymy się również bliżej tym problemom, jakie zostaną podjęte podczas synodu, a które zostały już zasygnalizowane przez dokument roboczy synodu (Instrumentum laboris) opublikowany w końcu czerwca.

Gośćmi audycji będą specjaliści od Ameryki Łacińskiej: o. dr Tomasz Szyszka SVD oraz ks. Radosław Zawadzki.

O sieci pedagogicznej Pilgrim będzie mówił dr Piotr Kubiak z Wyższej Kościelnej Szkoły Pedagogicznej w Wiedniu.


Ponadto w audycji:

– BONAFIDE – aplikacja na pielgrzymi szlak – rozmowa z prezesem Związku Cyfrowa Polska Michałem Kanownikiem

- MOST do Nieba na Song of Songu – artyści uczestniczący w Festiwalu grali na rzecz Hospicjum w Wilnie

- Na Jakubowym Szlaku – (25 lipca wspomnienie św. Jakuba) wspomnienie Buen Camino

- WAŻNE SPRAWY - Wiesław Lechowicz KEP duszpasterz emigracji - Apel do księży polonijnych o podejmowanie posługi na zachodzie, wobec braku duszpasterzy, licząc się z ogromnymi różnicami mentalności wierzących.Posłuchaj
12:26 [ PR1]PR1 (mp3) 21 lipiec 2019 08_21_14.mp3 Ważne sprawy

01:55 [ PR1]PR1 (mp3) 21 lipiec 2019 06_14_28.mp3 Kochane życie

12:04 [ PR1]PR1 (mp3) 21 lipiec 2019 08_36_57.mp3 Magazyn z Życia Kościoła

   


***

Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadzący: Małgorzata Bartas-Witan

Data emisji: 21.07.2019 r.

Godzina emisji: 06.00


Poniżej prezentujemy SMS-y nadesłane przez naszych Słuchaczy:

Moje wędrowanie, to jedna pielgrzymka z Warszawy, a od paru lat witanie pielgrzymów na 500 m przed szczytem Jasnej Góry. Wspólna modlitwa, śpiew i radość, że tak wiele wiary niesionej przez Polskę, które jest dyskretną ewangelizacją mijanych ludzi. Warto podjąć trud wyboru Jezusa nogami, ale i rękami, uśmiechem przez pozdrowienie Pielgrzymów. Grażyna z Częstochowy.

W pamięć mi zapadła pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Gidli, Częstochowy, ale najczęściej jeżdżę do Lichenia. Irena z Rogowa.

Byłem kilka razy autobusem na Jasnej Górze. Pamiętam jednak najbardziej pierwszą pielgrzymkę jako pięcio- czy sześcio-latek. Koleją z mamą. Część trasy (ok.4 km) trzeba było przebyć pieszo, po wertepach, gdzie często przewracałem się. Zenon z Bornego Sulinowa.

Moje wędrówki po górach zawsze poprzedzała żarliwa modlitwa i słowa „Matko cały ten trud poświęcam Tobie”. Zawsze miałam głębokie przeżycia i bezpieczne powroty. Anna z Rzeszowa.

Każda pielgrzymka wnosi w życie pokój serca i nadzieje. Podczas wędrówki wszystkie smutki i problemy gdzieś się oddalają, a kiedy docieramy na miejsce to radość tak wielka wypełnia człowieka i pozostaje w Nim na długi czas. Irena z Boniewa.

Pielgrzymuje do Matki Bożej Rychwałdzkiej na Żywiecczyźnie i do Przyłękowa do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oczywiście na nogach. Byłam w Licheniu, Częstochowie Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innych w tym za granicą. Krystyna z Juszczyny.

Wyruszyłem w pieszą pielgrzymkę trzeźwościową i do dzisiaj chodzę. Za parę dni będę mieć 5 lat kroczenia. Zbyszek.

Byłem 3 razy na pielgrzymce do Częstochowy. Mimo zmęczenia i ogromnych upałów czy deszczu to był najpiękniejszy czas, jaki mogłem spożytkować. Łukasz z Piotrkowa.

Ja pielgrzymuję z synkiem do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia do Biechowa. Polecam. Alina ze Środy Wlkp.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak