X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Sanktuaria Maryjne - Sejny

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 20:00
Według tradycji początki Sejn sięgają XV wieku. Po pierwszej wojnie polsko-krzyżackiej trzej starsi rycerze z dworu króla Władysława Jagiełły otrzymali tereny, gdzie założyli osadę...
Sanktuaria Maryjne - Sejny
Foto: Ludwig Schneider, lic. CC

Nazwa Sejny, która z litewskiego Seinai oznacza "starców", wiąże się z podeszłym wiekiem legendarnych założycieli osady.
Od 1610 roku kościół klasztorny w Sejnach był miejscem pielgrzymkowym i odpustowym. Szczególną czcią otaczano tutaj Maryję.
Na początku XVII w. do klasztoru sprowadzono słynącą łaskami drewnianą figurę Matki Bożej z Dzieciątkiem, którą początkowo opiekowali się dominikanie, a od XIX w. księża diecezjalni. Kult maryjny w Sejnach rozwijał się najsilniej w XVIII w. Jak wygląda cudowna figura Matki Bożej Sejneńskiej o tym opowie Eugeniusz Klimaniec, prezes Stowarzyszenia "Ziemia Sejneńska". Kim był Jerzy Grodziński i jak do Sejn dotarła cudowna figura Matki Bożej opowiadała s. Barbara Matejkowska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.
Goście w studiu: ks. prałat Zbigniew Bzdak - proboszcz parafii Nawiedzenia NMP, Sanktuarium MB Sejneńskiej oraz Barbara Miszkiel - Sejneńskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami - Muzeum Ziemi Sejneńskiej, Ośrodek Kultury w Sejnach.
Pozostałe części audycji:
Kalendarium historyczne
Kochane życie – felieton Elżbiety Nowak
„Abyś dzień święty święcił” – ks. Piotr Staniewicz
Audycja dla dzieci - Słuchowisko Polskiego Radia z cyklu „Biblia i Ty” – „Ucieczka Izraela”.
Magazyn informacyjny „Z życia Kościoła w Polsce i na świecie”
Ważne Sprawy – Na wzajemne powiązanie słowa i milczenia w misji ewangelizacyjnej zwrócił uwagę Benedykt XVI w Orędziu na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Komunikowania. Milczenie jest integralną częścią komunikacji i bez niego nie ma słów bogatych w treść. W milczeniu słyszymy i poznajemy lepiej samych siebie, rodzi się i pogłębia myśl, z większą jasnością rozumiemy to, co chcemy powiedzieć albo to, czego oczekujemy od drugiego, dokonujemy wyboru jak wyrazić siebie.
Jaka jest rola współczesnych mediów? Dlaczego czasami warto w mediach milczeć?
Gość Jana Pniewskiego – O. Witold Kawecki – teolog, kulturoznawca, wykładowca UKSW

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sanktuaria Europy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 12:00
Montserrat – klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, 40 km na północny zachód od Barcelony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sanktuaria Polski - Wambierzyce

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 15:28
Wakacje to czas pielgrzymek, których celem są liczne polskie Sanktuaria. Najbardziej znanym jest Jasna Góra, gdzie od wieków kierują się kroki tysięcy pątników. Ale na szlaku polskich Sanktuariów Maryjnych warto przywołać i inne miejsca otoczone równie ożywionym, choć bardziej lokalnym kultem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sanktuaria Polski - Swarzewo

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 15:47
Sanktuarium Maryjne w Swarzewie, przez wieki skupiało i krzepiło lud Pomorza w duchu narodowym. Integrowało w polskiej mowie i polskich tradycjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące pielgrzymów idą na Jasną Górę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 13:42
W niedzielę z Warszawy wyruszyło kilka pielgrzymek: akademicka, praska, osób niepełnosprawnych i wojskowych. To jeszcze nie koniec.
rozwiń zwiń