X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Ratunek w różańcu z Gusen

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 12:51
Na początku czerwca odbyło się w Instytucie Pamięci Narodowej sympozjum naukowe pt. „Różańce z Gusen. Mauthausen-Gusen - niemiecki obóz koncentracyjny miejscem zagłady polskiej inteligencji i polskiego duchowieństwa w latach 1940-1945. W skład systemu obozów Mauthausen-Gusen wchodziło 47 obozów na terenie dzisiejszej Austrii. Według historyków we wszystkich obozach więzionych było ponad trzysta tysięcy 300 tys. osób, z czego Polacy stanowili 25 proc. wszystkich więźniów i byli najliczniejszą grupą narodowościową.
Audio
Choć Pomiechówek nie miał statusu KL jak np. Auschwitz, był on jednym z miejsc największej masowej kaźni obywateli II RP. Zdjęcie ilustracyjne
Choć Pomiechówek nie miał statusu KL jak np. Auschwitz, był on jednym z miejsc największej masowej kaźni obywateli II RP. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Goście audycji: dr Anna Jagodzińska z Instytutu Pamięci Narodowej, organizatorka sesji, prof. Hans Peter Jeschke z Uniwersytetu w Linz (Austria) - autor projektu„Różańce z Gusen”, ks. prof. Tomasz Kaczmarek - postulator procesów beatyfikacyjnych męczenników II wojny światowej oraz Monika Neudert – wolontariuszka Muzeum Pamięci w Dachau.

***

Tytuł audycji:  "Lumen"

Prowadzący: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Data emisji:  26.06.2016 r.

Godzina emisji: 06:30

Komentarze1
aby dodać komentarz
kostrzewak2016-07-03 07:51 Zgłoś
1.nie wątpię w to, że "nie mogli przyjść, bo są chorzy", bo kościół zawsze we wszystkim musi mieć ostatnie słowo- nawet Jezus nie za dużo ma w kościele do gadania.. 2.przykro patrzeć na to, że jedyne, co łączy "wierzących" to fizyczne breloczki zamiast bycie sobą z Bogiem, w którego wierzy każdy, tylko że część jeszcze nie upadła na głowę na tyle,żeby skracać Boga do literek i zwalać wszystko na Niego tak, jak nauczył tego kościół. 3."duchowość" (dającą siłę do przetrwania) widzą kiecki w swoich fizycznych kieckach i breloczkach, bo bez nich czują, że "stracili wszystko"- bez kiecki i zjadania tego, którego rzekomo kochają, nie czują Boga w ogóle- na tym polega ich super "wiara" w Niego.