X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele - analiza

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 08:00
Chociaż od dłuższego czasu seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele stanowi żywy temat debaty publicznej, to jednak mamy wciąż  zbyt mało publikacji, które przynosiłyby rzetelną i pogłębioną wiedzę na temat tego złożonego zjawiska.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Lukę tę stara się wypełnić praca zatytułowana "Seksualne wykorzystywanie małoletnich w Kościele".  Autorzy tekstów zebranych w prezentowanej publikacji próbują, na podstawie badań  przypadków ujawnionych w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, przedstawić typologie księży dopuszczających się takich czynów, kreślą różne strategie ich postępowania, przyjmowane przez nich strategie obrony a także ukazują możliwe strategie pomocy niesionej ofiarom. Gościem audycji jest o. dr Adam Żak współredaktor tomu a zarazem koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy KEP.

***

Tytuł audycji: Lumen

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 11.08.2019 r.

Godzina emisji:  07:30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak