X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Bóg i inne osoby

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 04:00
W historii chrześcijaństwa nie brak postaci, które w mniejszym lub większym stopniu skłonne były twierdzić, iż wiara zaczyna się tam, gdzie kończy się myślenie, a w konsekwencji, że należy raczej wierzyć niż rozumieć lub wiedzieć.
Audio

Jednak chrześcijaństwo w swoim głównym nurcie nigdy nie zrezygnowało z dążenia, by to, w co się wierzy, próbować - tak dalece, jak to tylko możliwe – zrozumieć. Niektórzy uważali nawet, że niepodejmowanie tego rodzaju starań stanowi poważne zaniedbanie osoby wierzącej. Taką próbę zmierzenia się rozumu z podstawowymi prawdami chrześcijaństwa przynosi książka Stanisława Judyckiego Bóg i inne osoby, o której mówi w audycji ks. dr Jacek Grzybowski.

Prowadzenie: Jan Pniewski

Zobacz więcej na temat: wiara
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak