Redakcja Programów Katolickich

Śladem ubogiego

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 17:38
Najpierw był duet, który rozrósł się do trio. Ewa Gnatkowska i Daria Styczyńska nagrały płytę wspólnie z Natalią Wysocką. Obecnie zespół rozrósł się do 11 osób. Co znajdziemy na ich płycie i dlaczego warto jej posłuchać?
Audio
Śladem ubogiego
Foto: Pixabay/domena publiczna

- Teraz śpiewamy utwory czterogłosowe, chóralne, a wszystko zaczęło się od wspólnych adoracji, uwielbienia Pana Boga śpiewem. Potem przyszedł czas na granie – wspominała Daria Styczyńska.

Do zespołu należy też Ewa Gnatkowska sopranistka i chórzystka. – Jak podkreśliła artystka, śpiew chóralny rozwija przestrzeń harmonii. - Fundament zdobywa się jednak na dużych utworach, kompozycjach klasycznych. Tutaj mam do czynienia z małą formą, ale taka moja natura. A jak powiedział Leonardo DaVinci duże rzeczy składają się z tych małych - dodała Ewa Gnatkowska.

 

Jako, że 12 marca to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, w audycji promowaliśmy również płytę Decalog, w którym utwory oparte na przykazaniach, inspirowane są muzyką i treściami z różnych zakątków świata. Muzycy tworzący projekt od Środy Popielcowej wraz z Markiem Kamińskim podróżowali po Ziemi Świętej z tablicami Dekalogu.

Marcin Pospieszalski, Radosław Grabowski i ks. Zbigniew Sobolewski opowiedzieli o pomyśle, utworach Dekalogu, solidarności z Misjonarzami i trudnych miejscach misjonarskich, „wyśpiewanych” na płycie.

W audycji rozmowa z Markiem Kamińskim, który zakończył już swoje pielgrzymowanie z tablicami po Ziemi Świętej.

***

Tytuł audycji: "Muzyczne rozmowy"

Prowadzący: Agnieszka Trzeciakiewicz 

Data emisji:  12.03.2017 r.

Godzina emisji:  06:00