X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Zakonnica na płycie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 10:15
Ukazała się nowa płyta ze śpiewem cerkiewnym pt. "Śpiewając z aniołami" wydana przez Prawosławny Żeński Dom Zakonny pw. św. Katarzyny w Zaleszanach.
Audio
  • Muzyczne rozmowy-Śpiewając z aniołami-18 03 2012 r.
s.Elżbieta Niczyporuk
s.Elżbieta NiczyporukFoto: Monaster w Zaleszanach

Siostra Elżbieta, przełożona monasteru prawosławnego, nagrała płytę ze śpiewami cerkiewnymi. Zawarte są na niej utwory poświęcone patronce monasteru, a także fragmenty z nabożeństw wieczornych i Świętej Liturgii.

W opakowaniu oprócz płyty, znajduje się również książeczka (w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej) z tekstem ks. Henryka Paprockiego, w którym autor przedstawia koncepcję śpiewu cerkiewnego poprzez pryzmat śpiewu anielskiego. Ponadto umieszczone zostały tłumaczenia większości utworów.

Monaster jest położony we wsi Zaleszany - ok. 60 km od Białegostoku, przy trasie Bielsk Podlaski – Kleszczele. W Zaleszanach 29 stycznia 1946 r. żołnierze, dowodzeni przez Romualda Rajsa ps.„Bury”, dokonali podpalenia wsi i mordu mieszkańców. W miejscu, gdzie została przelana niewinna krew powstaje żeński monaster, w którym wznoszona będzie modlitwa za wszystkich ludzi, a w szczególności za dusze pomordowanych mieszkańców Zaleszan.

Autor: Agnieszka Trzeciakiewicz

Gość: s. Elżbieta

Niedziela 18 marca 2012, Program 3, Muzyczne rozmowy od godz. 6.00

Zobacz więcej na temat: aktualności Białystok
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak