Redakcja Programów Katolickich

Młodzi misjonarze

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 11:00
Zgodnie z apelem papieża Franciszka, aby zejść z kanapy i ewangelizować znajdują się młodzi, zaangażowani w misyjną działalność Kościoła. O swoich doświadczeniach opowiadali w Nocnych czatach: Dorota Zielińska z pallotyńskiej fundacji misyjnej Salvatti, która pracowała w Rwandzie i Małgorzata Bożek z salezjańskiego ośrodka misyjnego, która pracowała w Zambii i Peru.
Audio
Rwanda
RwandaFoto: Voyages Lambert/flickr/CC BY-ND 2.0

Wśród misjonarzy coraz więcej jest osób świeckich, najczęściej młodych, którzy chcą wyjechać na krótko lub długo terminowe misje. Swoim oddaniem i fachowością wolontariusze wspomagają duchownych w ich codziennej pracy.

Jak wspominała Dorota Zielińska, kiedyś w sercu pojawiło się takie pragnienie, aby wyjechać na misje. – Czekało na mnie miejsce. Szukali właśnie kogoś do projektu muzycznego. Nie zastawiając się długo powiedziałam dobrze, chociaż miałam prace i różne zobowiązania – wspominała gość audycji.

Z kolei Małgorzata Bożek powiedziała, że zawsze była związana z salezjanami, pomagała przy parafii, pracowała jako animator i temat misji przewijał się co jakiś czas. - Misjonarzy widziałam, zawsze jako bohaterów. Kiedy spotkałam jednego z nich powiedziałam sobie, że jak nie teraz to nigdy – dodała misjonarka.


***

Tytuł audycji: "Nocne czaty"

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 12.03.2017

Godzina emisji: 23:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak