X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Ewangelizacja, czyli ruszamy w miasto

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 12:00
Dziś będzie trochę nietypowo, ale zacznę całkiem zwyczajnie.
Audio
Ewangelizacja, czyli ruszamy w miasto
Foto: Glow Images/East News

Pisze Pan Krzysztof z Cieszyna, list jest z 15 lipca.

„ Z wielką estymą wysłuchałem „Kochanego życia”. Pan Andrzej, emerytowany nauczyciel, imponuje mi swoim światopoglądem, postawą, zainteresowaniami, jeżdżeniem autostopem, czytaniem książek, ewangelizacją, pogodnymi rozmowami. Ja sam w młodości i wieku średnim przejechałem autostopem w Polsce równik (ok. 10 tys. km!). Chętnie nawiązałbym znajomość z Panem Andrzejem, zapraszam go na Śląsk Cieszyński, tematów do rozmów nam nie zabraknie, podzielę się też książkami – półkom moim będzie lżej. Załączam materiały do wykorzystania”.

No i w tych dołączonych materiałach znajduje się m.in. reportaż p. Krzysztofa z ewangelizacji w Ostrawie, w dniach 30.IV do 8.V, w 14-ście osób z Katowic, Jastrzębia, Lublina i Cieszyna. Ta mała grupka codziennie wyruszała na miasto, by spotykać się z przypadkowymi ludźmi, aby nieść im Jezusa i Jego przesłanie. A każde takie spotkanie, to ludzka historia na oddzielny film.

Jaki powinien być dobry ewangelizator? Oto jego cechy:

1. Osobiste doświadczenie zbawienia

2. Zapał do głoszenia Ewangelii

3. Zdolność oceny rzeczywistości

4. Życie Ewangelią.

A wszystko to sprowadza się do jednego – żeby dobrym słowem mówić ludziom o Bogu, akceptując tych, którzy odmawiają, zaś owoce mówienia i modlenia zostawić przyszłości.

Pan Krzysztof kończy list tak:„Udział w ewangelizowaniu nie jest dla mnie ciężką pracą. Owszem, wymaga trudu, lecz daje dużo radości!”. I wiele tej radości życzymy Panu z całego serca!

A kiedy przyjedziecie do Warszawy?

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bytyń, czyli bogate życie duchowe

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 12:00
„Kochane życie” zaprasza dziś do Wielkopolski, na poznańską ziemię. I mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z Autorem listu. Rozbudził wielkie nadzieje na kontynuację naszego wzajemnego kontaktu. Czekamy także na listy od Państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Jezus – poligon nowej ewangelizacji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2012 15:00
W Nocnych Czatach rozmawialiśmy o nowej ewangelizacji. Wydarzeniem, które jest szczególnie istotne przy tym temacie jest towarzyszący Przystankowi Woodstock Przystanek Jezus oraz Pierwszy Kongres Nowej Ewangelizacji.
rozwiń zwiń