X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Poezja życia

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 12:00
„Od czasu do czasu / myślę o Janie z Czarnolasu….”
Audio
Poezja życia
Foto: sxc.hu/cc

Tak, to znów napisała do nas Pani Władysława z okolic Rzezawy. A list, jak zwykle, pisany jest mową wierszowaną. Tym razem z radosną wiadomością, że jej wiersze zostały wydrukowane w Almanachu Literackim pt. „Dla Jego Bolesnej Męki”, Wydawnictwa Św. Macieja Apostoła z Tarnowskich Gór. Już mam w domu dwa takie wydawnictwa – almanachy .”Krajobraz Stworzenia” i „Jezu ufam Tobie”. A mam dlatego, że dostałam je od innej mojej korespondentki, Pani Elżbiety z Warszawy. Jej wiersze też są tam drukowane. Teraz są także – Pani Władysławy.

Jak z tego wynika, poetyckie serce Polski bije na południu. Bo i o Dębicy też słyszałam, że dzieje się tam wiele ciekawych imprez poetyckich.

Te Almanachy z Tarnowskich Gór są świadectwem, że mamy w sobie wielkie potrzeby piękna i poezji. Szczególnie potrzeba nam wzniosłych słów, by mówić o niektórych sprawach i rzeczach. A należą do nich - Bóg i Ojczyzna. Jak choćby ten fragment wiersza pani Elżbiety:

(…) góry – to taniec Boga

który stawia stopy na tatrzańskiej skale

potem odpoczywamy

Bóg i ja

na kwiecistej łące

On zmęczony tworzeniem

Ja – wędrowaniem

Jego szlakami

A w mojej redakcyjnej poczcie czeka już następna gruba koperta w wierszami, zaadresowana z Dopiewa. A w niej zeszyt, i tytuł „Wiersze wypływające prosto z serca”. Dopiewo? Ach, gdzie to jest? To chyba tym razem - Ziemia Poznańska. To i tam rozbiła się bania z poezją? Zobaczymy.

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak