X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Rozmowa

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 15:00
Jest człowiek, chory i umierający, więc na pewno potrzebuje Chrystusa. I trzeba do niego dotrzeć za wszelką cenę!
Audio
Ciało mówi czasem więcej niż słowa
Ciało mówi czasem więcej niż słowaFoto: Glow Images/East News

W lutym (17.02) prosiłam o listy upamiętniające ks. Stanisława Snarskiego wobec zbliżającej się 2-giej rocznicy jego śmierci, i w marcu (26.03) odezwała się na ten mój apel pani Aleksandra pisząc:

„Szanowna Pani

Dawno temu miałam kontakt z Księdzem Stanisławem podczas spowiedzi świętej. Wielki Człowiek! Dziś, gdy tak bardzo potrzebuję Jego rady, właśnie dowiedziałam się, że już nie skorzystam z Jego pomocy. Czy orientuje się Pani, czy ktoś ze Współbraci Księdza Stanisława przejął schedę problemów rodzinnych?

Proszę o informację.”

Niestety, nie mam żadnej wiadomości o tym, by ktoś przejął dzieło ojca Stanisława - poradnictwo rodzinne przez telefon. Ale sama o nim też pamiętam, także i mnie go bardzo brakuje przez te dwa lata, odkąd odszedł od nas. I nawet tak sobie pomyślałam, czy byłby ktoś tak odważny, jak On? Moja przyjaciółka umierała w szpitalu, nagle powalona wylewem. Nie prowadziła życia pobożnego, a nawet raczej odwrotnie, jak to buntownik. A tu nagle wylew i policzone godziny życia. Ksiądz Stanisław akurat do mnie zadzwonił. I na tę wiadomość po prostu poprosił o jej numer komórki, do szpitala. I do niej zadzwonił. Tak zwyczajnie, nawet jej nie znając. Ot, jest człowiek, chory i umierający, więc na pewno potrzebuje Chrystusa. I trzeba do niego dotrzeć za wszelką cenę!

Ta osoba żyła potem jeszcze zaledwie jedną dobę… Była więc to jej jedyna rozmowa z księdzem przed śmiercią. Nie wiem, co sobie tam powiedzieli. A właściwie co powiedział ksiądz do niej, bo ona sama mówiła już dość kiepsko. Nawet trudno mi wyobrazić sobie tę ich rozmowę. I podziwiałam odwagę księdza. Ale też mam nadzieję, że ona sama, zdająca sobie sprawę z powagi sytuacji, także tej rozmowy nie odrzuciła. Ksiądz powiedział mi tylko, że z nią rozmawiał. Tylko tyle i aż tyle.

Teraz, gdy widzę lub słucham naszego papieża Franciszka, to myślę, że jest on takim przedłużeniem księdza Stanisława. Też wyciąga ręce do ludzi, którzy być może sami by na to nie wpadli, żeby poprosić księdza o pomoc. Z braku odwagi, z powodu buntu , niechęci lub niewiedzy. Oj, dużo jest jeszcze do zrobienia na świecie.

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak