Redakcja Programów Katolickich

Świat w zasięgu ręki

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 11:22
Podróże po klasztorach, szlakach, autostradach całej Europy i świata. Wakacje to czas szczególnej odnowy, także tej duchowej. Porozmawiamy o ekstremalnych sposobach odpoczynku oraz tych spokojniejszych tuż za drzwiami naszego domu.
Audio
Autostop
AutostopFoto: Fot.Pixabay

"Ja nie zapomnę o Tobie" - brzmi hasło kolejnych już rekolekcji autostopowych. Niektórzy wyruszają bez pieniędzy, często dwójkami, by przeżyć przygodę życia. Okazuję się, że oprócz zewnętrznych wrażeń bardzo wiele dzieje się w środku- podróż geograficzna staje się podróżą także wgłąb siebie. I pozwala człowiekowi zatrzymać się, zastanowić nad tym co przeżywa przez cały rok. O swoich spotkania austostopowych opowiedzą: Magdalena Perzanowska oraz Jacek Sulich - uczestnicy podróżnych rekolekcji.

Opowiemy także o inicjatywie "Mały Szlak Jezusa", która w prosty sposób pomaga zregenerować ludzkiego ducha. Daria i Oskar Styczynscy wraz ze swoimi przyjaciółmi odnaleźli drogę prostoty, ciszy i kontemplacji pośród otaczającej ich przyrody. "Cisza nie jest nudna!"- przekonują i mówią o ogromnej potrzebie słuchania swojego wnętrza oraz Pana Boga by prawdzwie żyć.

***

Tytuł audycji: "W dobrych zawodach"

Prowadzący: Mikołaj Foks

Data emisji: 08.07.2017

Godzina emisji: 07:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak