X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Symbole ŚDM w diecezji warszawsko-praskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 08:59
Znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i ikona Matki Bożej "Salus Populi Romani" trafiły do diecezji warszawsko-praskiej. Podróżowały po wielu parafiach, odwiedziły nie tyko kościoły, ale także więzienie czy zakon kontemplacyjny.
Audio

Od 1984 r. świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego, zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: „Nieście go po całej ziemi, jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”. Od 2003 r. wraz z Krzyżem wędruje również ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, to znaczy Opiekunka Ludu Rzymskiego, która jest najbardziej ukochaną i czczoną ikoną maryjną w Rzymie.

Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale cały czas pielgrzymują po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia. W czasie 14-dniowej peregrynacji przez diecezję warszawsko-praską Krzyż i ikona Matki Bożej nawiedzały wybrane parafie, szpitale, areszty śledcze oraz domy zakonne a także trasę pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Karolina Błażejczyk z diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży diecezji warszawsko-praskiej codziennie towarzyszyła symbolom, we wszystkich miejscach, podczas peregrynacji przez diecezję od 8 sierpnia, aż do pożegnania 21 sierpnia. - W każdej parafii wyglądało to inaczej i inaczej też był zaplanowany czas przeznaczony na spotkanie ludzi z symbolami. Czasami były to adoracje, innym razem włączały się do modlitwy koła różańcowe. Był to ważny moment dla ludzi, którzy mieli okazję w każdej parafii dotknąć symboli. Widać było w nich emocje i radość – dodała Karolina.

- Pamiętam szczególnie czas, kiedy przywieźliśmy symbole do więzienia na Białołęce, gdzie byli młodzi ludzie. Podczas Mszy Świętej, w obecności symboli widocznie wzruszali się, co było dla nas niezwykłym doświadczeniem. Pokazuje to jak bardzo Krzyż i Ikona potrafią przemówić nawet w takim miejscu – powiedział Maciej Kostewicz z diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży.

Angelo Dąbrowski również pracownik Centrum, mówił zaś o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Działamy już od ponad roku i przygotowujemy zarówno diecezję, parafię jak i młodych do przeżycia tego czasu. Odbyły się już dwie edycje kursu dla koordynatorów, cały czas odbywają się spotkania z wolontariuszami. Wielu parafiach odbyły się także dni kiedy wyjątkowo promujemy ŚDM, kiedy głoszone są kazania i rozprowadzane gadżety, jako cegiełki.

21 sierpnia nastąpiło przekazanie znaków ŚDM archidiecezji lubelskiej, w sanktuarium maryjnym w Wielgolesie.

 

Na audycję „Kierunek Kraków" w Czwórce, zaprasza Sylwia Sułkowska

***

Tytuł audycji: „Kierunek Kraków"

Prowadziła: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 06.09.2015 r.

Godzina emisji: 07.00

kawa

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży - przygotowania nabierają rozpędu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 08:50
Rejestrację na krakowskie spotkanie z papieżem Franciszkiem uruchomiono dopiero 26 lipca, a zgłosiło się już ponad 230 tys. pielgrzymów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM 2016. "Kraków będzie przestrzenią duchowego rozwoju"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 11:55
- Chcemy, by młodzi zadali sobie pytanie o własne miejsce w życiu, świecie, Kościele, o swoje powołanie - o Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016 mówi w Jedynce ks. Grzegorz Suchodolski.
rozwiń zwiń