X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Dni Młodzieży w Australii

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 15:00
Australia to kraj, który ze względu na odległość, dla wielu jest nieosiągalny. W 2008 r. stał się jednak wyzwaniem dla młodych ludzi. Jak wygląda życie religijne na tym kontynencie?
Audio
Dni Młodzieży w Australii
Foto: pixabay.com/domena publiczna

W dniach 10-20 lipca 2008 r. w Sydney, w Australii odbyły się XXIII Światowe Dni Młodzieży. Ich hasło brzmiało: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami.”

Jak podkreślili zaproszeni do studia goście, wspomnienia i przyjażnie z tego wyjazdu zostają na bardzo długo. - Pojechaliśmy tam z grupą 100 osób z diecezji warszawskiej, z któych duża część, wciąż trzymuje kontakt ze sobą. Ja wciąż mailuję z rodziną, u której mieszkałem - powiedział Aleksander Wiśniewski – uczestnik spotkania w Sydney.

Zdaniem Marcina Zielonkiewicza, wyjazd na Światowe Dni Młodzieży to okazja, żeby poznać przyjaciół na całe życie, a także spotkać ludzi z różnych stron świata wymienić poglądy, nie tylko religijne, a w tym przypadku zobaczyć także kangury czy misie koala. - Mnie przygarnęła rodzina pochodzenia Irlandzkiego, a w innej miejscowości Włoszka. W obydwu przypadkach, czułem się traktowany jak członek rodziny.

Przez cały tydzień pielgrzymi ze wszystkich kontynentów brali udział w wydarzeniach organizowanych w diecezjach Australii i Nowej Zelandii. Pielgrzymi uczestniczyli w różnych imprezach młodzieżowych, m.in. w zwiedzaniu katedry pw. Matki Bożej, codziennych katechezach i Mszach prowadzonych przez biskupów z całego świata, koncertach, nawiedzeniu grobu św. Marii MacKillop, wystawie powołaniowej w Darling Harbour, a także sakramencie Pojednania i modlitwie przed Najświętszym Sakramentem podczas adoracji.

- U mieszkańców odwiedzanych przez nas miast, widać było wyraz wdzięczności, że przyjeżdżamy i świadczymy o Chrystusie – powiedział Alek Wiśniewski. – Ja z kolei, z każdych Światowych Dni wynoszę odbudowanie swojej wiary. Kiedy na co dzień obracamy się w kręgu parafii, wydaje się, że to coś lokalnego. Podczas ŚDM spotyka się ludzi z całego świata i wszyscy wierzą w to samo, co pokazuje prawdziwą wspólnotę Kościoła – dodał gość audycji.

I choć Światowe Dni Młodzieży w Sydney okazały się jednymi z najmniejszych, ponieważ uczestniczyło w nich zaledwie 400 tys. uczestników, przekrój wiekowy był dużo większy. – Widać było dużo osób starszych, które przyjechały, aby zobaczyć się z papieżem. Pomimo tej odmienności wiekowej, narodowej czy kulturowej, miało się jednak świadomość, że wszyscy tam zebrani mają jeden kręgosłup religijny.

Australia ma 20 milionów mieszkańców, z czego 25% to katolicy tzn. ochrzczeni w kościele katolickim. Drugim wyznaniem jest anglikanizm stanowiący 18 % społeczeństwa. Jak podkreślił jednak Aleksander Wiśniewski, w Australii przybywa katolików, a dużo osób interesuje się religią.

Na audycję „Kierunek Kraków" w Czwórce, zaprasza Mikołaj Foks.

***

Tytuł audycji: „Kierunek Kraków"

Prowadził: Mikołaj Foks

Data emisji: 14.02.2016 r.

Godzina emisji: 07.00

kawa

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak