Redakcja Programów Katolickich

25. Targi Wydawców Katolickich

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 15:00
Blisko 170 wystawców z całego kraju weźmie udział w jubileuszowych 25. Targach Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia, które potrwa warszawskich Arkadach Kubickiego od 4 do 7 kwietnia, zaprezentowanych zostanie ponad 12 tysięcy publikacji. Będzie to także okazja do spotkania z dziennikarzmi Naczelnej Redakcji Programów Katolickiej. Zapraszamy!
Audio
Targi Wydawców Katolickich
Targi Wydawców Katolickich Foto: IAR/ Łukasz Kowalski

Naczelna Redakcja Programów Katolickich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Jubileuszowych XXV Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach od 4 – 7 kwietnia 2019 r. Targi, tak jak poprzednie, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, Plac Zamkowy 4, Warszawa. Arkady Kubickiego – miejsce znajdujące się w centrum Stolicy, w którym organizowanych jest wiele ekspozycji targowych, wystawienniczych, kulturalnych.

W tym roku ze względu na jubileusz 30-lecia Naczelnej Redakcji Programów Katolickich zapraszamy na cykl spotkań podczas Targów w Zamku Królewskim.

5 kwietnia o godz. 14.30 w Sali Koncertowej, bohaterem spotkania będzie kard. Stefan Wyszyński,

6 kwietnia o godz. 15.00 w Sali Kinowej opowiemy o kulisach pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, zapisanej na taśmie i kliszy fotograficznej,

7 kwietnia zapraszamy na specjalną audycję, która rozpocznie się na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, a swoją kontynuację będzie miała w Sali Kinowej Zamku Królewskiego o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy do słuchania i spotkania!

Targi Wydawców Katolickich to spotkanie ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym, ilustrowanym obrazem i dźwiękiem będzie czasem „rozszerzonej i pogłębionej katechezy, dążenia do dojrzałości w wierze przez nawrócenie w wymiarze osobistym i społecznym oraz życie w radości i nadziei, momentem podjęcia działań zmierzających do ukształtowania w wiernych duchowości chrzcielnej, która winna w nas dojrzewać i rozwijać się na drodze dorosłego życia, po przyjęciu chrztu.

Sale spotkań autorskich, prezentacji, debat czy promocji będą w salach Zamku Królewskiego oraz pobliżu Arkad Kubickiego, w przygotowanym namiocie. Dodatkowo formuła imprezy, z natury targowa, wzbogacona będzie różnorodnymi wydarzeniami towarzyszącymi: spotkaniami promocyjnymi oraz utorskimi.

Swój udział w targach i chęć spotkania z czytelnikami potwierdzili też m.in. Jerzy Stuhr, prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, Jan Pospieszalski, Grzegorz Górny, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Magdalena Ogórek, s. Małgorzata Chmielewska i wielu innych.

Targi Wydawców Katolickich to wydarzenie kierowane do całych rodzin. Po raz kolejny zorganizowana zostanie między innymi Akademia rodzinnego czytania, która w przyjazny dzieciom i dorosłym sposób promuje ideę wspólnej, rodzinnej lektury książek. Od wielu lat wydarzenie przyciągają tysiące miłośników książek oraz spotkań o charakterze nie tylko religijnym. Ubiegłoroczna edycja może poszczycić się rekordową frekwencją przekraczającą liczbę ponad 35 tys. odwiedzających.

Tradycyjnie kluczowym akcentem targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku wręczona zostanie po raz 21. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 350 tytułów.

Nagrodzie FENIKS, towarzyszy także Nagroda Małego FENIKSA, która przyznawana jest instytucjom i osobo szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach. Gala wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2018 będzie w sobotę 6 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań będą na bieżąco uzupełniane pod adresem www.swk.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.