X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Redakcja Katolicka - o nas

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 16:48
Naczelna Redakcja Programów Katolickich przygotowuje programy dla wszystkich pięciu anten publicznej rozgłośni. Zadaniem Redakcji jest kompleksowe koordynowanie tematyki religijnej w Programach Polskiego Radia.
NRPK
NRPK

 

Redakcja Katolicka powstała w czerwcu 1989 r. po przyjęciu przez parlament Ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego z 17 maja 1989 r. Zadania programowe zostały sformułowane w Porozumieniu pomiędzy władzami Radia a Episkopatem Polski. W 1992 r. obowiązek realizacji tego postanowienia wpisany został do Ustawy o radiofonii i telewizji (art. 59). Ostatnia aktualizacja Porozumienia pomiędzy Polskim Radiem a Konferencją Episkopatu Polski miała miejsce w sierpniu 2008 r. Naczelna Redakcja Programów Katolickich w swojej działalności realizuje również zadania jakie zostały postawione w Ustawie o radiofonii i telewizji przed mediami publicznymi. Przede wszystkim popiera rozwój kultury, nauki i oświaty, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego dorobku intelektualnego i artystycznego (art. 21 ust. 2 pkt 5), zachęca do respektowania chrześcijańskiego systemu wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki (art. 21 ust. 2 pkt 6), wspiera i umacnia rodzinę (art. 21 ust. 2 pkt 7), kształtuje postawy prozdrowotne (art. 21 ust. 2 pkt 7a), służy zwalczaniu patologii społecznych (art. 21 ust. 2 pkt 8) tworzy i udostępnia programy edukacyjne na użytek środowisk polonijnych oraz Polaków zamieszkałych za granicą (art. 21 ust. 1a pkt 9).

Spotkanie
Spotkanie Redakcji Radiowej i Telewizyjnej z Janem Pawłem II

W Redakcji pracuje dziesięcioro dziennikarzy którzy wraz z dużą grupą współpracowników przygotowują ponad 7 godzin audycji na żywo w tygodniu. Wśród naszych antenowych propozycji jest między innymi niedzielne poranne pasmo Familijna Jedynka w Programie I, Muzyczne Rozmowy w Programie III czy Nocne czaty w Programie IV.

W 2010 roku zespół przygotowujący Familijną Jedynkę otrzymał nagrodę TOTUS w kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia Biskupa Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” za stworzenie wartościowego programu przyjaznego rodzinie, gromadzącego milionowe grono słuchaczy w każdym wieku.TOTUSY

TOTUSY 2010

Redakcja Katolicka może się również poszczycić wydaniem albumów papieskich. Na ponad 100 płytach kompaktowych zostały wydane wszystkie wypowiedzi Jana Pawła II skierowane do Polaków w czasie 8 papieskich pielgrzymek.

Redakcją kierowali: ks. Krzysztof Ołdakowski SJ, ks. Grzegorz Dobroczyński SJ, ks. Krzysztof Dorosz SJ , ks. Rafał Sztejka SJ. Obecnie nad pracą czuwa ks. Wojciech Mikulski SJ.

Audycje przygotowują: Małgorzata Bartas-Witan, Małgorzata Glabisz-Pniewska, Agnieszka Kozłowska-Łysko, Elżbieta Staniszewska, Sylwia Sułkowska, Agnieszka Trzeciakiewicz, Przemysław Goławski, Jan Pniewski, Marcin Witan, a także współpracownicy prowadzący audycję i przygotowujący materiały dźwiękowe.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Księża przy mikrofonie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2010 09:30
Media i współczesny cyfrowy świat są narzędziem dla kapłana, dzięki którym może dotrzeć tam, gdzie normalnie nie dałby rady.
rozwiń zwiń