X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Markety i jarmarki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 09:00
- Bardzo lubię markety - mówiła w archiwalnym nagraniu etnolog prof. Anna Zadrożyńska - bo cenię sobie uczucie bezpieczeństwa, które dają.
Audio
Market w Nepalu
Market w NepaluFoto: Pixabay.com

- Wiem, że moge kogoś ugościć. Market jest odpowiednikiem tego, co kiedyś było okazjonalne, ale bardzo ważne społecznie - jarmarku. Na jarmarkach ludzie się spotykali, wymieniali nie tylko produktami, ale przede wszystkim wieściami. Bronisław Malinowski pisał kiedyś, że wymiana handlowa to bardzo ważny rytuał nawet w najbardziej egzotycznych społeczeństwach - tłumaczyła prof. Zadrożyńska.

Wszędzie, nawet w najdalszych miejscach market to nie tylko zaopatrzenie się w produkty, to także potwierdzenie pokojowych wobec siebie zamiarów i chęci współpracy społecznej.

Czy markety to tylko popkultura? Jak ma się handel do świętości? Jak przebiega wymiana handlowa w różnych częściach świata? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Abecadło etnografa

Przygotowała: Hanna Szczęśniak

Gość: prof. Anna Zadrożyńska

Data emisji: 5.05.2018 

Godzina emisji: 8.50

at

Zobacz więcej na temat: antropologia

Czytaj także

Kultura wiejska

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 09:00
Wieś i miasto w potocznym rozumieniu wiążą się z dychotomią co do bogactwa ich kultury. Przekonanie o wsi jako sferze, gdzie nie ma kultury, nadal pokutuje w języku. 
rozwiń zwiń