X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Lubelszczyzna: Śpiewająco i z przytupem

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 18:30
Na Lubelszczyźnie zakończyły się warsztaty muzyczne „Śpiewająco i z przytupem. Międzypokoleniowe spotkania wokalne i muzyczne”. W ciągu roku w czterech różnych lubelskich wsiach spotykali się ludzie w różnym wieku, aby wspólnie odkrywać tradycje śpiewacze swoich miejscowości.
Audio
  • Warsztaty „Śpiewająco i z przytupem. Międzypokoleniowe spotkania wokalne i muzyczne” (Dwójka/Poranek Dwójki)
materiały promocyjne
materiały promocyjneFoto: plakat warsztatów

Spotkania warsztatowe odbywały się w Krężnicy Jarej, Niedrzwicy Dużej, Krzczonowie i Leścach. Podczas nich mieszkańcy tych miejscowości mogli poznać stare pieśni ludowe ze swojej okolicy odgrzebane w archiwach Etnolingwistyki UMCS i mogli nauczyć się je śpiewać. Była też okazja do poznania tańców ludowych charakterystycznych dla Lubelszczyzny.

- W Krzczonowie większość pieśni była obrzędowa, dużo jest żartobliwych przyśpiewek i pieśni weselnych. W Leścach, gdzie kiedyś stał dworek, większość pieśni to bardzo długie ballady o alkierzach i panach, miały po 16 zwrotek. W Krężnicy mówiło się zupełnie inaczej niż w okolicy, ich pieśni się wyróżniały melodią, skalą i językiem - powiedziała w Poranku Dwójki Anna Różycka, organizatorka warsztatów.

 ***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Rozmawiała: Mariana Krill

Gość: Anna Różycka (organizatorka warsztatów)

Data emisji: 9.02.2019

Godzina emisji: 8.10

gs