Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Matusz Wachowiak: brakuje mi ludzi i ludzi

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 08:00
"Zarówno publiczności, jak i innych muzyków", mówił akordeonista i pianista związany z takimi grupami, jak WoWaKin Trio, Burónka, Bum Bum Orkestar.
Audio
Mateusz Wachowiak
Mateusz WachowiakFoto: mat. pras.

- Wszystkie większe imprezy został odwołane, nie wiadomo, co z mniejszymi... Cały sezon, z którego utrzymują się muzycy, czyli czas od maja do października, jest pod znakiem zapytania - opowiadał Mateusz Wachowiak, opisując swój tryb pracy w obecnej sytuacji. - Prawie każdy mój dzień wygląda tak samo, codziennie wstaję, zajmuję się dziećmi, co nas do siebie bardzo przybliżyło. Ale dzieci tęsknią za przedszkolami i żłobkami.

Mateusz Wachowiak mówił w rozmowie o swoich projektach muzycznych, z których jednym jest przygotowanie nowej płyty Burónki czy koncerty online, które ostatnio wykonywał z WoWaKin. Przyznaje, że granie koncertów online jest nienaturalne. - Teraz najbardziej tęsknię za kontaktem z ludźmi, zazwyczaj od niego stronię, ale wiem, że kocham ludzi i ich potrzebuję. Potrafię teraz rozmawiać przez pół godziny przez płot z sąsiadem, a wieczorami schodzę do swojej pracowni, gram ćwicz, piszę i staram się nie zwariować. Muzycy siedzą w domach, więc piszę do znajomych, którzy mogliby coś podogrywać. Wszyscy mają bardzo dużo chęci, wszystkim doskwiera samotność, więc nagranie czegokolwiek jest odskocznią od samotności.

***

Rozmawiał: Matusz Dobrowolski

Data emisji: 3.05.2020

Godzina misji: 5.20

Wyemitowano w audycji "Kiermasz pod kogutkiem".

at


Czytaj także

Heniek Małolepszy: kultura siedzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
- Pojawiło się ostatnio coś takiego, jak "kultura w sieci". Moim zdaniem powinno być raczej "kultura siedzi" - mówił w audycji inicjującej akcję #folkwdomu warszawski muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Kossakowska: znajduję w muzyce ukryte siły

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:01
- Nastały bardzo ciężkie czasy dla wszystkich, ale muzycy i ludzie wrażliwi chyba bardziej odczuwają izolację. Wszystkie dziedziny, które opierają się na interakcji, kontakcie z publicznością czy sile wspólnego grania, takie jak sztuka, teraz wiążą się z tym, że ludzie cierpią - mówiła artystka.
rozwiń zwiń