RCKL

Jacek Hałas: chcemy zapraszać publikę do siebie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 11:00
- Od samego początku staramy się nie poddawać negatywnym emocjom, mimo że straciliśmy pracę na następnych kilka miesięcy. Jako freelancer nigdy nie wiem, jaka będzie przyszłość, i muszę na bieżąco aktywnie ją tworzyć - tłumaczył Jacek Hałas. Rodzinny zespół Jacka Hałasa skupił się na działaniach okołodomowych. - Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch jurt. To tradycyjne domostwo wędrownych ludów, sprytna samonośna konstrukcja, którą można ustawić wszędzie. 
Audio
Skład Noiseband, czyli Rodzina Hałasów.
Skład Noiseband, czyli Rodzina Hałasów.Foto: mat. pras.

- Podróżując z tym naszym osobistym domem kultury, stawialiśmy go w bardzo różnych miejscach i teraz te jurty postanowiliśmy zbudować koło domu - powiedział Jacek Hałas. Artysta ma wrażenie, że nawet jeśli nie można podróżować, to przyjdzie taki moment, że będzie można organizować małe spotkania i wtedy dobrym pomysłem będzie zapraszać publikę do siebie. Tym się obecnie zajmuje, gdy tylko pozwala pogoda.

Zespół Noiseband zagrał potańcówkę online w Palermo na Sycylii, gdzie miał grać na żywo. Kapela Jacka Hałasa wzięła udział również w jednej z pierwszych potańcówek w eterze. - Pierwsza potańcówka online w czasie pandemii, w której wzięliśmy udział, to była spontaniczna impreza pod nazwą Koronawirówka, wzięło w niej udział około trzydziestu kapel i muzyków. Byłem poruszony, że w sieci mogła tak spontaniczna formuła się wydarzyć, feedback był bardzo pozytywny i spontaniczny - tłumaczył muzyk. - O dziwo, wszystko poszło bardzo sprawnie. Radość tancerzy, którzy na żywo przysyłali nam swoje nagrania i komentarze ze swoich działań tanecznych, wszystko to było poruszająco pozytywne. Jesteśmy z nurtu działań analogowych, mało do tej pory korzystaliśmy z dobrodziejstw sieciowania i okazało się, że potrafimy to zrobić. Mieliśmy z tego dużą frajdę.

WSZYSTKIE WYWIADY DOSTĘPNE SĄ W BOKSIE #FOLKWODOMU

***

Rozmawiał: Mateusz Dobrowolski

Data emisji: 14.05.2020

Godzina misji: 15.15

Wyemitowano w audycji "Źródła".