Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Kamila Kobielus

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 17:02
Kategoria 7-10 lat  
Audio
Kamila Kobielus
Kamila KobielusFoto: mat. pras.

Kamila Kobielus - ur. 26.01.2012 r. Uczennica drugiej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wieprzu oraz klasy trzeciej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach. Jest ciekawa świata, lubi śpiewać i grać wspólnie z innymi dziećmi, zwłaszcza na koncertach organizowanych przez Fundację Braci Golec. Zamiłowanie do muzyki ludowej i skrzypiec rozbudził w niej nieżyjący już dziadek Dominik, pasjonat kultury i tradycji regionu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Na skrzypcach gra od piątego roku życia. W wieku 6 lat została przyjęta do szkoły muzycznej, gdzie pod okiem doświadczonych nauczycieli zdobywa muzyczne wykształcenie i rozwija umiejętność gry na swoim ukochanym instrumencie. Równocześnie, od 2018 roku, rozpoczęła naukę w Fundacji Braci Golec pod kierunkiem p. Brygidy Sordyl. Obecnie tradycyjnej muzyki Beskidu Żywieckiego uczy ją p. Karolina Bałaś i inni doświadczeni muzycy Fundacji. Wszyscy wspólnie rozwijają jej muzyczne pasje i zacięcie do gry. Umiejętności Kamilki w grze skrzypcowej zostały docenione we współzawodnictwie muzycznym.

Jest laureatką kilku konkursów o zasięgu ogólnopolskim w grze klasycznej. Zachęcona i przygotowana przez p. Karolinę, muzykę ludową zaprezentowała po raz pierwszy na konkursie organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury oraz Polskie Radio Dzieciom Nasze Muzyczne Źródełko. Miejsce w gronie finalistów bardzo ją cieszy i mobilizuje do zgłębiania tajników muzycznej sztuki ludowej.