X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowa Tradycja 2019
22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Nowa Tradycja

Ruszają konkursy na Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku 2018

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 12:16
Polskie Radio zaprasza do udziału w konkursach na najlepszą płytę z muzyką folkową: Folkowy Fonogram Roku 2018 - i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2018.
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock.com/Jiri Vaclavek

Na zgłoszenia w konkursach na Folkowy Fonogram Roku 2018 i Fonogram Źródeł 2018 czekamy do 25 lutego.

Laureatów poznamy podczas XXII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który odbędzie się w dniach 16-19 maja 2019 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy festiwalowi od 2002 roku i jest ważną pozycją dla wielbicieli i twórców muzyki folkowej. W ubiegłym roku pierwszą nagrodę i tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2017 otrzymała płyta "Wiejski Dżez" Kapeli Maliszów.

Folkowy Fonogram Roku (regulamin konkursu).pdf

Folkowy Fonogram Roku (formularz zgłoszeniowy).pdf

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie, po raz pierwszy konkurs odbył się w 2009 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W ubiegłym roku pierwszą nagrodę przyznano Instytutowi Sztuki Polskiej Akademii Nauk za albumy: "Polskie pieśni ludowe na Śląsku Opolskim przez Paula Schmidta w 1913 r. na fonograf zebrane" oraz "Melodie stamtąd Cz. 2". Nagrodę przyznano za udostępnienie bezcennych źródeł fonograficznych folkloru polskiego.
Nagrodę Specjalną przyznano zaś Barbarze Kuzub-Samosiuk i Mirosławowi Samosiukowi za trzypłytową antologię "Pieśni nie tylko święte. Tradycja muzyczna Podlasia" wydaną przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze, za wybitny wkład w dokumentację tradycyjnej kultury śpiewaczej Podlasia. 

Fonogram Źródeł (regulamin konkursu).pdf

Fonogram Źródeł (formularz zgłoszeniowy).pdf


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak