X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowa Tradycja 2019
22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia

Nowa Tradycja

Bartłomiej i Cezary Bursowie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 09:00
Bracia Bartłomiej i Cezary zamiłowanie do muzyki odziedziczyli po swoim ojcu, Jacku – harmoniście i akordeoniście, z którym tworzą na co dzień rodzinną Kapelę Bursów z Guzowa. Grywają głównie taneczne melodie z Radomszczyzny: ciągłe: mazury, oberki, polki. Regularnie grywają na weselach, zabawach, potańcówkach, przeglądach i regionalnych imprezach folklorystycznych. Bartłomiej (ur. 1999) od najmłodszych lat interesował się grą na skrzypcach. Będąc małym dzieckiem, chwytał sztućce i naśladował ruchy skrzypków. Ukończył I stopień Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec. Muzykę tradycyjną zaczął wykonywać w 2014 roku, gdy rozpoczął grę wraz z ojcem i bratem. Cezary (ur. 1991), gdy miał sześć lat, zaczął bębnić w kapeli, w której grał jego ojciec Jacek i skrzypek Tadeusz Maciejewski. Od pewnego czasu interesuje się tworzeniem instrumentów (głównie bębenków obręczowych) oraz wypalaniem obrazów.
Kapela Bursów
Kapela BursówFoto: Gutek Zegier
Zobacz więcej na temat: muzyka tradycyjna koncert
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak