X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Tomasz Gorazdowski photo compass photo

Tomek na końcu świata.

Australia, Nowa Zelandia

i Wyspy Pacyfiku

Tomasz Gorazdowski Podróże 2019

Miasto uzależnione od wody

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 09:00
Wystarczy być w Nowej Zelandii tylko kilka dni, by zauważyć, jak bardzo jest związana z wodą. Chyba tylko Wielka Brytania może pod tym względem równać się z tym krajem, położonym od Polski najdalej na świecie. 
Audio
  • Wodny świat w Auckland (Tomek na końcu świata/Trójka)
Zatoka w Auckland
Zatoka w AucklandFoto: Tomasz Gorazdowski/PR

Nie mogło być chyba inaczej, skoro do najbliższego dużego lądu jest stąd 1600 kilometrów (Australia), czy w drugą stronę 1500 kilometrów na Nową Kaledonię. Biorąc pod uwagę, że od czasu, kiedy Abel Tasman, który jako pierwszy Europejczyk zobaczył Nową Zelandie, do momentu wynalezienia samolotu minęło sporo czasu, przez stulecia mieszkańcy, a potem kolonizatorzy zdani byli na transport morski.

Abel Tasman zdaje się, że nie postawił nogi na Nowej Zelandii, a jego ludzie zostali zabici podczas próby zejścia na ląd w miejscu, które potem nazwał zatoka morderców. Dziś ładnie to miejsce nazywa się Złotą Zatoką. Ale nie zagłębiając się w historię. W naszych czasach, szczególnie w Auckland , wszystko kreci się dookoła wody i łódek. Nigdzie indziej na świecie nie ma takiej liczby jachtów na głowę mieszkańca jak właśnie tu. Ale nic dziwnego jak się ma się pod nosem tak piękną zatokę jak Hauraki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Relacji z podróży można słuchać w Trójce – od poniedziałku do czwartku ok. godz. 8.50 w porannym "Zapraszam do Trójki"Proszę koniecznie zajrzeć i polubić stronę na Facebooku: Tomek na końcu świata. Australia, Nowa Zelandia i Wyspy Pacyfiku. Będzie sporo zdjęć, będą konkursy, będzie ciekawie.

Zapraszam!

Tomasz Gorazdowski

***

Tytuł audycji:  Zapraszamy do Trójki - ranek 
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski 
Data emisji: 30.01.2019 
Godzina emisji: 8.48

**********

Sponsorem relacji jest Budimex    

Na relacje zaprasza PR Expert, eksperci public relations    

Sponsorem relacji jest Grupa Impel, dostawca kompleksowych rozwiązań outsourcingowych dla firm    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak