Tomasz Gorazdowski photo compass photo

Tomek na końcu świata.

Australia, Nowa Zelandia

i Wyspy Pacyfiku

Tomasz Gorazdowski Podróże 2019

Przerwa na kavę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 10:00
– Zachodnia cywilizacja znalazła sposób na rozluźnienie człowieka i atmosfery – alkohol spełnia wiele funkcji. A na Vanuatu? Tu można się przekonać, że istnieją inne napoje, które spełniają tą samą rolę – mówi Tomasz Gorazdowski. 
Audio
Rysunek przedstawiający ceremonię picia kavy
Rysunek przedstawiający ceremonię picia kavyFoto: Polona

– Kava to roślina z rodziny pieprzowatych, która używana jest do przygotowywania napoju. Na Vanuatu znany jest jako "popołudniowy drink". Używana jest podczas spotkań, uroczystości, pogrzebów, by zbliżać ludzi do siebie. Niegdyś, wodzowie wiosek spotykali się przy kavie i omawiając ważne sprawy zbliżali się jednocześnie do siebie. Kava pomaga rozładować stres, pomaga też ludziom się komunikować – mówi Frank King jr, właściciel Kava House Vanuatu.

W jaki sposób kava pomogła zakończyć falę przestępczości na Vanuatu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Relacji z podróży można słuchać w Trójce – od poniedziałku do czwartku ok. godz. 8.50 w porannym "Zapraszam do Trójki"Proszę koniecznie zajrzeć i polubić stronę na Facebooku: Tomek na końcu świata. Australia, Nowa Zelandia i Wyspy Pacyfiku. Będzie sporo zdjęć, będą konkursy, będzie ciekawie.

Zapraszam!

Tomasz Gorazdowski

***

Tytuł audycji:  Zapraszamy do Trójki - ranek 
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 6.03.2019
Godzina emisji: 8.49

**********

Sponsorem relacji jest Budimex

Na relacje zaprasza PR Expert, eksperci public relations

Sponsorem relacji jest Grupa Impel, dostawca kompleksowych rozwiązań outsourcingowych dla firmTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak