X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Tomasz Gorazdowski photo compass photo

Tomek na końcu świata.

Australia, Nowa Zelandia

i Wyspy Pacyfiku

Tomasz Gorazdowski Podróże 2019

W Australii trzeba uważać na… wszystko

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 10:00
– W Australii zabić mogą zwierzęta kudłate, gładkoskóre, pełzająca, skaczące, nocne, dzienne, mieszkające w górach i na pustyni. Przyjeżdżając tu z Nowej Zelandii, gdzie nie ma niebezpiecznych zwierząt, czujemy się tu jak na polu minowym – opowiada Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Australia – kraina grozy? (Tomek na końcu świata/Trójka)
Pająk red back
Pająk red backFoto: dylpykl/Pixabay

Na liście 10 najbardziej jadowitych pająków świata znajdują się aż 3 zamieszkujące Australię.

– Mieszka tu około dwóch tysięcy gatunków pająków, z czego trzy są bardzo jadowite. Do najbardziej niebezpiecznych należy Sydney funeral web spider. Zagrzebuje się on w ziemi i jest to jedyny pająk, którego ukąszenie należy traktować jak ukąszenie węża: założyć opaskę uciskową, zadzwonić na numer alarmowy i czekać na pomoc. Nie wolno myć rany, bo może to utrudnić identyfikację tego, co nas ukąsiło – mówi Dorota Poznerowicz, miłośniczka zwierząt z Melbourne.

Gdzie lubią się schować pająki red back i white tail? Na jakie jeszcze stworzenia należy szczególnie uważać w Australii? Zapraszamy do wysłuchania całej relacji. 

***

Relacji z podróży można słuchać w Trójce – od poniedziałku do czwartku ok. godz. 8.50 w porannym "Zapraszam do Trójki"Proszę koniecznie zajrzeć i polubić stronę na Facebooku: Tomek na końcu świata. Australia, Nowa Zelandia i Wyspy Pacyfiku. Będzie sporo zdjęć, będą konkursy, będzie ciekawie.

Zapraszam!

Tomasz Gorazdowski

***

Tytuł audycji:  Zapraszamy do Trójki - ranek 
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 1.04.2019
Godzina emisji: 8.51

**********

Sponsorem relacji jest Budimex

Na relacje zaprasza PR Expert, eksperci public relations

Sponsorem relacji jest Grupa Impel, dostawca kompleksowych rozwiązań outsourcingowych dla firmTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak