X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Józef Światło znów nadaje

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 12:30
Za kulisami bezpieki i partii.
Audio
  • Rozmowa z prof. Andrzejem Paczkowskim o jego książce "Trzy twarze Józefa Światły" i postaci byłego wicedyrektora X Departamentu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

Udostępniamy Państwu unikatowe audycje Radia Wolana Europa "Za kulisami bezpieki i partii”, znane z kanału tematycznego serwisu moje.polskieradio.pl, w nowej formule, umożliwiającej odsłuchiwanie poszczególnych odcinków cyklu na życzenie i tworzenie własnej playlisty. Polskie Radio ma wyłączność na publikowanie w internecie archiwalnych nagrań RWE.

 

Ppłk Józef Światło, wicedyrektor Departamentu X Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Odpowiadał za "czystość" szeregów PZPR. Jego słynna szafa pancerna zawierała "haki" na większość działaczy komunistycznych. W grudniu 1953 roku uciekł na zachód.

Audycje z jego udziałem, emitowane w Radiu Wolna Europa, demaskowały kulisy funkcjonowania reżimu komunistycznego w PRL.      

Posłuchaj tutaj

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA STRONY SERWISU RADIA WOLNOŚCI

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak