X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Różyczka i Jasienica

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 07:40
"Różyczka', to film o pisarzu, któremu SB podstawiło jako kochankę swoją agentkę.
Audio

Reżyser Jan Kidawa Błoński pokazał dziennikarzom swój film 'Rożyczka". To dziejąca sie w latach 1967 - 68 powieść o pisarzu, któremu SB podstawiło jako kochankę swoją agentkę.

Reżyser powtórzył, że film nie jest filmem o Pawle Jasienicy, lecz jest inspirowany historiami kilku znanych osób inwigilowanych przez agentów, którzy nawiązali z nimi bliskie relacje. Twórca skomentował pismo prawników córki pisarza do mediów, żeby nie wspominali o Pawle Jasienicy w kontekście tego filmu. "Osiagnęli efekt przeciwny do zamierzonego, pownieważ teraz wszyscy kojarzą filmową postać z Jasienicą" - powiedział reżyser Informacyjnej Agencji Radiowej.
Tytułowa "Różyczka" to kryptonim młodej pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, Kamili Sakowicz. Na polecenie swego kochanka, funkcjonariusza SB, uwodzi znanego pisarza, a w końcu sama ulega fascynacji tym wybitnym człowiekiem. Magdalena Boczarska, która zagrała postać "Różyczki", twierdzi, że było to bardzo interesujące zadanie aktorskie, ponieważ trzeba było "uruchomić" cały wachlarz uczuć. Oficera SB zagrał Robert Więckiewicz, a inwigilowanego pisarza Adama Warczewskiego - Andrzej Seweryn. Film wchodzi do kin 12 marca.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Joanna Sławińska/Siekaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak