X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Powstanie Muzeum Pamięci Sybiru

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 07:00
To będzie jedna z największych tego typu inwestycji na Podlasiu i jedna z ważniejszych w Polsce.
Audio

Po latach zapowiedzi rozpoczyna się budowa nowoczesnego Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

Władze miasta podpisały umowę na opracowanie i przygotowanie do realizacji koncepcji placówki. Plany są ambitne, bo jeszcze w tym roku mamy poznać pomysły pracowni projektowej na zagospodarowanie magazynu nr 5 na białostockiej Węglówce. Przechodzimy wreszcie do konkretów - mówi orędownik projektu poseł Robert Tyszkiewicz.

Opracowaniem koncepcji Muzeum Pamięci Sybiru i przygotowaniem dokumentacji budowlanej zajmie się znany architekt Jan Kabac, który podkreśla, że to niezwykle poważne i trudne zadanie, bo chodzi o przekazanie emocji.

Współautorami aranżacji przestrzeni wystawowych będą także pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku. Szukamy inspiracji w najciekawszych muzeach w całej Europie, ale i na Syberii - mówi Anna Danilewicz.


Polscy
Polscy jeńcy. Fot. wikipedia


Pierwszy projekt muzeum ma być gotowy jeszcze w tym roku i ma być dyskutowany z mieszkańcami miasta. Natomiast opracowanie całej koncepcji i przygotowanie wszystkich dokumentów do budowy zajmie ponad rok i będzie kosztowało blisko 700 tysięcy złotych. Jak poinformował Robert Tyszkiewicz projekt już na tym etapie może liczyć na 450 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sama budowa ma się rozpocząć pod koniec 2012 roku. Wstępnie szacuje się, że inwestycja pochłonie około 30 milionów złotych.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT NA STRONACH RADIA WOLNOŚCI

(pd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak