X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Nagrody za "Książkę Historyczną Roku" przyznane!

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 05:00
Leszek Jerzy Jasiński, Tomasz Sikorski, Leon Popek i Witold Stankowski zostali laureatami prestiżowego konkursu, którego współorganizatorem jest Polskie Radio.
Audio
  • Prezes IPN Łukasz Kamiński zaznacza, że wśród zgłoszonych w tym roku książek było kilka sięgających do historii polskich kresów wschodnich.
  • Dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia Małgorzata Małaszko-Stasiewicz wręczała nagrodę za najlepszą książkę popularnonaukową wybraną przez czytelników.
  • Nagrodzony przez czytelników za najlepszą książkę naukową Tomasz Sikorski powiedział IAR, że nie pisał książki tylko "na ocenę", choć to także jego praca habilitacyjna.
  • W kategorii książka popularnonaukowa nagrodę zdobył Leon Popek za książkę "Ostrówki. Wołyńskie ludobójstwo". Uhonorowany podkreślił, że jego książka ma także wymiar osobisty.

Leszek Jerzy Jasiński, Tomasz Sikorski, Leon Popek i Witold Stankowski zostali laureatami 4. edycji konkursu im. Oskara Haleckiego "Książka Historyczna Roku", którego organizatorami są: Polskie Radio, Telewizja Polska i Instytut Pamięci Narodowej.

Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się 6 listopada w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Zgodnie z regulaminem konkursu jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Otrzymali je autorzy, których książki zostały wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2010 roku, a 15 czerwca 2011 roku. Jury obradowało w składzie: prof. dr hab. Piotr Franaszek (przewodniczący), prof. dr hab. Andrzej Chwalba, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. dr hab. Andrzej Nowak, prof. dr hab. Wojciech Roszkowski oraz prof. dr hab. Wiesław Wysocki.

Konkursowi towarzyszyło głosowanie internetowe na „Książkę Historyczną Roku”.
Od 1 do 31 października 2011 r. na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl odnotowano 12 362  głosy – to o prawie trzy tysiące więcej głosów niż w ubiegłym roku.
 
W kategorii "Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków
w XX wieku" zwyciężyła praca Leszka Jerzego Jasińskiego "Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku".

Nagrodę czytelników w tej samej kategorii przyznano Tomaszowi Sikorskiemu za publikację "O kształt polityki polskiej. Oblicze ideowo-polityczne i działalność Ruchu Młodej Polski (1979-1989". Publikacja zyskała ogromne uznanie czytelników, zdobywając na stronie internetowej aż 1082 głosów.

W kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski
w XX wieku" zwyciężyła praca Leona Popka "Ostrówki. Wołyńskie ludobójstwo".

Nagrodę czytelników w tej samej kategorii otrzymał Witold Stankowski za książkę "Nie umrę śmiercią naturalną...: Janina Lech - harcerka, poetka, ofiara hitlerowskiego bezprawia oraz jej rodzina", która na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl zdobyła 1172 głosy.

Wręczenie nagród o łącznej wartości 60 tys. zł odbyło się 6 listopada podczas gali w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl

pd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W wirach historii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2009 08:19
Album poświęcony Witoldowi Pileckiemu i książka opisująca polskie formacje wojskowe we wschodniej Rosji, to kolejne prace nominowane w konkursie na Książkę Historyczną Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne Polaków wyjazdy za granicę

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2011 15:47
W czasach PRL-u średnio wydawano 20-30 tysięcy paszportów rocznie – dowiadujemy się z książki "Kraj bez wyjścia? Migracje z Polski 1949-1989”, która bierze udział w konkursie na "Książkę Historyczną Roku".
rozwiń zwiń