X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

100 tys. zł za pomysł na muzealną wystawę o Górnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 07:30
Wystawa poświęcona dziejom Górnego Śląska powstanie w nowej, budowanej na terenie byłej kopalni "Katowice" siedzibie muzeum.
Audio

100 tys. zł nagrody czeka na zwycięzcę konkursu na najlepszy scenariusz wystawy poświęconej historii Górnego Śląska - poinformowało Muzeum Śląskie w Katowicach. Zostanie on wykorzystany w nowej siedzibie muzeum, powstającej na terenie byłej kopalni.
W zamyśle ekspozycja ma prezentować dzieje Górnego Śląska jako regionu o fascynującej historii oraz europejskim wymiarze zjawisk kulturalnych i cywilizacyjnych - z naciskiem na wiek XIX i XX.

Planowana wystawa będzie się również odwoływać się do wielonarodowościowych korzeni mieszkańców tego regionu, a także prezentować kształtowane przez lata dziedzictwo kulturowe.

- Planujemy kilka bloków tematycznych, od początku industrializacji i pierwszej maszyny parowej, poprzez obie wojny światowe, po czasy wolnych wyborów w 1989 roku - powiedział kierownik projektu nowej siedziby Muzeum Śląskiego, Łukasz Dziąbek.

Czasy związane z dziejami tej ziemi, obejmujące okres przed pojawieniem się pierwszej maszyny parowej, zostaną prawdopodobnie przedstawione w formie kapsuł czasu - opisujących najważniejsze wydarzenia i odkrycia. Muzealnicy z Katowic liczą, że w konkursie na scenariusz wystawy stałej poświęconej historii Górnego Śląska udział wezmą plastycy, scenografowie, rozmaite pracownie zarówno z kraju, jak i zagranicy.


Warunkiem przystąpienia do konkursu będzie złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału - do 12 lipca tego roku. Uczestnicy, którzy złożą poprawne wnioski i spełnią wymagania regulaminu, zostaną zaproszeni do złożenia prac konkursowych. Każda praca konkursowa będzie musiała składać się z części opisowej, graficznej i multimedialnej. Prace konkursowe będą przyjmowane do 27 września.

Ogłoszenie wyników konkursu przewidywane jest na 25 października. Regulamin konkursu został zamieszczony na stronie www.muzeumslaskie.pl

Za najlepszy pomysł przewidziano 100 tys. zł nagrody, za drugie miejsce - 20 tys. zł, a za trzecie - 10 tys. zł. Wystawa poświęcona dziejom Górnego Śląska powstanie w nowej, budowanej na terenie byłej kopalni "Katowice" siedzibie muzeum. Będzie zajmowała prawie 1400 m kw., zlokalizowana zostanie na najniższej kondygnacji nowego budynku, czyli prawie 14 m poniżej poziomu terenu.

Ogłoszony przez muzeum konkurs jest organizowany w ramach projektu "Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007-2013) oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego ma się zakończyć w 2013 roku.
pd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unikalne filmy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 06:00
Czy nakręcone przed wojną filmy o Górnym Śląsku trafią do Polski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Polska walczyła o Śląsk

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 06:00
Polskie społeczeństwo i struktury wojskowe państwa polskiego, były zdecydowanie zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie III powstania śląskiego.
rozwiń zwiń