X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Wybierz Wydarzenie Historyczne Roku

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 15:30
O miano najlepszego rywalizować będą: wystawy, odkrycia archeologiczne, nowe placówki działające na rzecz historii, konferencje i sympozja, innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne, gry, książki, audiobooki, konkursy...
Szczątki około 60 osób znaleźli archeolodzy i ekipy budowlane pracujące przy renowacji budynków Małachowianki -Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.
Szczątki około 60 osób znaleźli archeolodzy i ekipy budowlane pracujące przy renowacji budynków "Małachowianki" -Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Foto: PAP/Marcin Bednarski

Plebiscyt już piąty raz organizują portal historia.org.pl i Muzeum Historii Polski, jego celem jest uhonorowanie środowisk lokalnych, które chcą wypromować organizowane przez siebie przedsięwzięcia. Tysiące internautów zapoznają się z przedsięwzięciami historycznymi z całej Polski.
Rywalizacja składa się z dwóch etapów. W pierwszym, który trwa do 4 marca, to zgłaszanie kandydatur, na ich podstawie jury wyłoni 10-12 najlepszych propozycji, które zostaną zaprezentowane 11 marca. Do końca tego miesiąca będzie trwało internetowe głosowanie.
W ubiegłym roku, aż 60 wydarzeń rywalizowało o miano tego najważniejszego, z czego 10 brało udział w głosowaniu internautów. Za najważniejsze wydarzenie 2011 roku tysiące głosujących uznało zorganizowanie uroczystego pochówku dowódcy obrony odcinka Wizna kapitana Władysława Raginisa i porucznika Stanisława Brykalskiego. Pasjonatom historii udało się po 72 latach odnaleźć miejsce pochówku bohaterów i zorganizować ponowny pogrzeb wraz honorami godnymi oficerów Wojska Polskiego. 

O bohaterskiej obronie Wizny czytaj tutaj >>>

Dwa lata temu za najważniejsze wydarzenie internauci uznali otwarcie nowoczesnej ekspozycji "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

historia.org.pl, gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świadkowie śmierci generała Sikorskiego przemówili

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 08:54
4 lipca 1943 w katastrofie w Gibraltarze zginął naczelny wódz sił zbrojnych i premier Rządu na Uchodźstwie – gen. Władysław Sikorski.Okoliczności tego zdarzenia wciąż budzą wątpliwości. Tymczasem wciąż żyją świadkowie katastrofy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy młodzi o stanie wojennym myślą, jak o bitwie pod Grunwaldem?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 18:00
Dziś obchodzimy 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Czy młodzi ludzie jeszcze pamiętają, co się wydarzyło 13 grudnia 1981 roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie styczniowe to historie zwykłych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 12:35
22 stycznia minie 150 lat od wybuchu największego polskiego zrywu narodowego. Powstanie styczniowe zakończyło się klęską, ale jak, oceniał Piłsudski, bez niego nie odzyskalibyśmy niepodległości.
rozwiń zwiń