X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Powązki: poznamy nazwiska kolejnych ofiar komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 15:29
IPN ogłosi w środę kolejne nazwiska ofiar komunistycznej bezpieki, które zidentyfikowano po ekshumacjach na warszawskich Powązkach. Wśród poszukiwanych są gen. August Emil Fieldorf "Nil", mjr Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" i ppłk Łukasz Ciepliński "Pług".
Kwatera Na Łączce Cmentarza Wojskowego w Warszawie
Kwatera "Na Łączce" Cmentarza Wojskowego w WarszawieFoto: Wikipedia/Zlisiecki

Do tej pory na terenie tzw. Łączki Cmentarza Wojskowego na Powązkach wydobyto szczątki 117 osób, z których trzy zidentyfikowano. Ekshumacje w lipcu i sierpniu 2012 r. prowadził IPN we współpracy z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Ministerstwem Sprawiedliwości.
- Poszukiwanie ofiar komunizmu ma na celu nie tyle odnalezienie szczątków osób, które zamordowano w latach 40. i 50., ile przede wszystkim zwrócenie tym ludziom tożsamości - ich imion, nazwisk i życiorysów. Pamiętajmy, że przez kilkadziesiąt lat wymazywano ślady po miejscach ich pochówków, a także wymazywano ich z pamięci zbiorowej Polaków - powiedział kierujący poszukiwaniami miejsc pochówku ofiar komunizmu historyk IPN dr hab. Krzysztof Szwagrzyk.

Przypomniał też, że kolejny, drugi etap ekshumacji na Powązkach rozpocznie się w kwietniu 2013 r. Prace ekshumacyjne planowane są też na wrzesień br. na warszawskim Służewie.

pp/PAP


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powązki: w marcu 2013 kolejne nazwiska ekshumowanych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 11:59
Według "Naszego Dziennika” genetycy są między innymi bliscy ustalenia tożsamości szczątków majora Hieronima Dekutowskiego "Zapory", którego zgrupowanie operowało na Lubelszczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komiks IPN na tablety i smartfony: antykomuniści w akcji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 11:52
Multimedialny komiks "Amnestia", opowiadający o rozbiciu przez antykomunistycznych partyzantów radomskiego więzienia w 1945 r., opracował oddział IPN w Lublinie. Komiks ma formę aplikacji do zainstalowania na tabletach i smartfonach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sądowy spór wokół książki o obławie augustowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 16:49
Białostocki sąd zdecyduje, czy należy usunąć dwie informacje z książki wydanej przez IPN. Jedna z osób wymienionych w pozycji domaga się też przeprosin od jej autorki.
rozwiń zwiń