X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

A co Ty wiesz o... powstaniu styczniowym?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 15:40
Gra-wystawa o powstaniu styczniowym bije rekordy popularności. Prezentację, przygotowaną z okazji 150. rocznicy wybuchu narodowościowego zrywu, obejrzało już prawie trzy tysiące osób - mówi Marek Stremecki z Muzeum Historii Polski.
Audio
Kucie kos z cyklu Polonia Artura Grottgera
"Kucie kos" z cyklu "Polonia" Artura GrottgeraFoto: Artura Grottgera/Domena publiczna

Ekspozycja jest czynna do niedzieli w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Stremecki zapowiada, że niedługo prezentację będzie można oglądać także w innych miastach - na początek w Białymstoku.

Na ekspozycji w formie interaktywnego labiryntu prezentowane są miedzy innymi wydruki archiwalnych dokumentów, plakatów, map i fotografii z czasów powstania styczniowego. Każdy zwiedzający może na początku wystawy wziąć kartę do gry i przenieść się w 1863 rok, w ramach "Gry o Niepodległość".

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia o powstaniu styczniowym >>>
Gra rozpoczyna się w salonie literackim. Zwiedzający wychodzą z niego na ulice ówczesnej Warszawy. Poznają atmosferę patriotycznych manifestacji, dokonują wyboru między walką o niepodległość a poparciem dla Aleksandra Wielopolskiego i ponoszą tego konsekwencje, z zesłaniem na Sybir włącznie.
Muzeum Historii Polski pracuje też nad kolejną, ciekawą pracą. We współpracy z Radomską Biblioteką Cyfrową powstaje kolekcja "Powstanie 1863 roku - Pamiętniki i wspomnienia".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

IAR, gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grodno: wystawa poświęcona powstaniu styczniowemu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 13:49
Wystawa, która została otwarta w galerii "Kryha", przedstawia prace namalowane przez różnych artystów specjalnie z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyktando na podstawie ”Listów spod szubienicy”

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 08:00
Dyktando tekstu przywódcy powstania styczniowego na Litwie i Białorusi, Konstantego Kalinowskiego, zorganizowały w sobotę, w 175. rocznicę jego urodzin, niezależne portale białoruskie.
rozwiń zwiń