X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Pierwsze w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 16:49
- Chcemy upamiętnić wszystkie regiony Polski, wszystkich tych, którzy oparli się stalinowskiej, komunistycznej władzy i oddali życie za ojczyznę - powiedział Arkadiusz Czartoryski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
Żołnierze partyzantki niepodległościowej. Od lewej: Henryk Wybranowski Tarzan, Edward Taraszkiewicz Żelazny, Mieczysław Małecki Sokół i Stanisław Pakuła ps. Krzewina. Czerwiec 1947
Żołnierze partyzantki niepodległościowej. Od lewej: Henryk Wybranowski "Tarzan", Edward Taraszkiewicz "Żelazny", Mieczysław Małecki "Sokół" i Stanisław Pakuła ps. "Krzewina". Czerwiec 1947Foto: Wikipedia/PD

Muzeum powstanie w historycznym budynku byłego carskiego więzienia. Ten obiekt był wykorzystywany jako więzienie do końca 2012 roku. Teraz trwają w nim prace adaptacyjne.
Historia na stronie polskieradio.pl>>>

- Liczymy, że w połowie lata zostanie wykonany remont, by 11 listopada, a nawet we wrześniu zaprosić do jego zwiedzania - mówił Arkadiusz Czartoryski.

Czytaj o Żołnierzach Wyklętych>>>

Uchwałę o utworzeniu muzeum rada miasta Ostrołęki podjęła w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten - 1 marca - został ustanowiony uchwałą Sejmu z 4 lutego 2011 roku.

pp/IAR

Galeria: dzień na zdjęciach

''

Zobacz więcej na temat: Ostrołęka Żołnierze Wyklęci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Symbol czystej ofiary". IPN pamięta o "Ince"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 12:32
O Danucie Siedzikównie, "Ince", 17-letniej sanitariuszce AK zamordowanej przez komunistów, IPN przypomni 1 marca podczas Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żołnierze Wyklęci. Zbuduj wirtualny pomnik

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 10:25
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" Instytut Pamięci Narodowej zachęca do symbolicznego złożenia hołdu członkom powojennego podziemia niepodległościowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent uhonorował Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 23:59
- Ojczyzna Wam dziękuje, stara się pamiętać o wszystkich zasługach i utrwalać pamięć o tych najtrudniejszych chwilach - powiedział Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń