X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Współpracownik gen. Jaruzelskiego pożegnany z honorami

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 10:57
Na pogrzeb gen. Floriana Siwickiego, współtwórcy stanu wojennego, MON wyznaczyło wojskową asystę - informuje "Nasz Dziennik".
Audio
  • Gen. Florian Siwicki o roli wojska w Polsce. Archiwalna audycja z 03.11.1989 roku
Florian Siwicki w Sądzie Okręgowym w Warszawie podczas kolejnej rozprawy w procesie siedmiorga oskarżonych w związku z wprowadzeniem stanu wojennego (2008 r.)
Florian Siwicki w Sądzie Okręgowym w Warszawie podczas kolejnej rozprawy w procesie siedmiorga oskarżonych w związku z wprowadzeniem stanu wojennego (2008 r.)Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Pogrzeb Siwickiego odbył się w poniedziałek. Na pogrzebie była wojskowa asysta honorowa z Dowództwa Garnizonu Warszawa - przyznaje Departament Prasowo-Informacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej.
Historycy okresu PRL i osoby związane z MON nie ukrywają oburzenia. - Były mu postawione zarzuty popełnienia zbrodni komunistycznej, i to mocno uzasadnione. Czy taki człowiek zasługuje na jakieś honory? - pyta retorycznie były minister obrony Romuald Szeremietiew.

Zobacz serwis specjalny: STAN WOJENNY>>>
Informując na Twitterze o śmierci Siwickiego, szef MON Tomasz Siemoniak zaznaczył, że przekazuje tę informację, bo jest to "fakt ważny dla opinii publicznej", ale bynajmniej nie jest jego intencją honorowanie generała. - Moja ocena postaci Siwickiego jest zdecydowanie negatywna, źle, że nie został osądzony - napisał Siemoniak.
Z wnioskiem o asystę do Dowództwa Garnizonu Warszawa wystąpił Klub Generałów. Prośba została rozpatrzona pozytywnie - tłumaczy resort obrony. Czym jest Klub Generałów? "Skupia oficerów dawnego LWP, nic dziwnego, że występowali o asystę honorową dla gen. Siwickiego" - mówi Szeremietiew.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarł gen. Florian Siwicki - bliski współpracownik Wojciecha Jaruzelskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 14:24
O śmierci byłego ministra obrony narodowej poinformował na Twitterze obecny szef MON Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń