X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

"Miasto 44" Superprodukcja o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 21:00
W najbliższą sobotę rozpoczynają się zdjęcia do filmu pod tytułem "Miasto 44". To pierwszy obraz o Powstaniu Warszawskim od czasu "Kanału" Andrzeja Wajdy.
Audio
  • Reżyser Jan Komasa o filmie "Miasto 44" (źr. IAR)
Reżyser Jan Komasa (L) z obsadą podczas konferencji prasowej filmu pt. Miasto44 w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Reżyser Jan Komasa (L) z obsadą podczas konferencji prasowej filmu pt. "Miasto44" w Muzeum Powstania Warszawskiego.Foto: PAP/EPA/Rafał Guz

Praca na planie zdjęciowym zajmie twórcom 63 dni, czyli dokładnie tyle, ile trwały walki powstańcze w stolicy.

Producenci zapewniają, że będzie to największa produkcja polskiej kinematografii w 2014 roku. W fotelu reżyserskim zasiądzie Jan Komasa, który będzie współpracował z największymi światowymi profesjonalistami od efektów specjalnych, którzy pracowali przy takich filmach jak "Incepcja", "Szklana pułapka 5" czy "Skyfall".

W rolach głównych i drugoplanowych zostali obsadzeni aktorzy nie znani do tej pory szerszej publiczności. Józef Pawłowski, który wciela się w główną postać Stefana Zawadzkiego mówi, że skrupulatnie przygotowywał się do stworzenia odpowiedniej filmowej kreacji. Jak zapewnia, dużo czytał na temat powstania i tego, w jaki sposób ono przebiegało. Producenci filmu zapewnili również spotkania z powstańcami. Mnóstwo czasu spędzali na wspólnej pracy, żeby na ekranie było również widoczne ich przywiązanie do siebie.

Praca nad powstaniem filmu trwa już od 8 lat - mówi producent Michał Kwieciński. Podkreśla, że nie jest to pomysł, który powstał tylko i wyłącznie ze względu na okrągłą rocznicę.

Premiera filmu odbędzie się na Stadionie Narodowym 1 sierpnia 2014 roku w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Projekcję obejrzy wówczas 15 tysięcy widzów na największym na świecie ekranie sprowadzonym ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz serwis specjalny - Powstanie Warszawskie>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Powstania Warszawskiego szuka nowych wzorców

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:33
Już po raz drugi zostanie przyznana nagroda im. Anody. Uczestnika powstania, który walczył nie tylko na polu bitwy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: mój film o Powstaniu będzie filmem drogi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 12:30
Po "Sali samobójców" Jan Komasa wyrósł na reżysera, który w niezwykły sposób potrafi opowiadać o świecie ludzi młodych. Nic więc dziwnego, że na jego film o Powstaniu Warszawskim czekają i widzowie i krytycy. 9 i 10 marca w Warszawie odbędą się ostatnie castingi do "Miasta'44". A już teraz wiadomo, że za efekty specjalne tej produkcji odpowiedzialny będzie brytyjski ekspert, współtwórca m. in. "Incepcji" i "Nędzników".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 15:00
Koncert piosenek z płyty "Morowe Panny", która została zadedykowana uczestnikom Powstania Warszawskiego, zainaugurował Rok Żołnierzy Wyklętych. Pojawiły się dwie kolejne aranżacje piosenek o kobietach walczących w szeregach AK, którym przypadł los Wyklętych.
rozwiń zwiń